Автор: Yaryna Turkalo
На території громади функціонує ліцей, який був першочергово створений як спеціальний науковий заклад для обдарованих дітей, приймали дітей всього району. Після децентралізації ліцей ввійшов до складу мережі однієї із громад. При закладі існує пришкільний інтернат (пансіон). Насьогодні цей заклад є звичайним закладом освіти, навчання в якому здійснюють учні 8-11 класів. Яким чином повинно бути організовано харчування (3-разове чи 5-разове)? Вартість харчування хто встановлює? При звичайному ліцеї (школі) пансіонат, в складі якого навчаються учні 8-11 класів, не може функціонувати?
Оскільки в запиті не зазначено тип закладу, то розглянемо питання по відношенню до ліцею комунальної форми власності.
Відповідно до п. 4 ст. 31 закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон), пансіон може функціонувати як структурний підрозділ у складі ліцеїв, спеціальних закладів загальної середньої освіти та закладів спеціалізованої освіти. Структурний підрозділ діє відповідно до установчих документів закладу загальної середньої освіти, що їх затверджує засновник, та на підставі положення про нього, затвердженого керівником закладу загальної середньої освіти.
Відповідальність за організацію харчування учнів у закладах освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів, згідно з п. 7 ст. 20 Закону, покладається на засновників та керівників відповідних закладів освіти.
Норми та порядок організації харчування учнів у закладах освіти визначено постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (далі – Порядок).
Пунктом 4 Порядку визначено категорії здобувачів освіти для яких засновник (засновники) закладів освіти забезпечують безоплатне гаряче харчування в державних і комунальних закладах освіти за рахунок коштів відповідних бюджетів, відповідно до встановленого в закладі освіти режиму (кратності) харчування для. Харчування здобувачів освіти, що не підлягають безоплатному гарячому харчуванню за рахунок коштів місцевих бюджетів у закладах освіти, здійснюється за готівковим та/або безготівковим розрахунком, зокрема за допомогою електронного платіжного засобу (платіжної картки), що визначається в умовах договору між замовником та постачальником харчових продуктів та/або послуг з харчування (п. 7 Порядку).
Згідно з п. 8 Порядку, вартість безоплатного гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти встановлюється засновником таких закладів щороку відповідно до норм харчування з урахуванням режиму (кратності) харчування.
Відповідно до п. 17 Порядку, у закладах загальної середньої освіти для здобувачів освіти 1-11 (12) класів, незалежно від навчальної зміни, повинно бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування відповідно до норм харчування. А у закладах освіти з цілодобовим перебуванням здобувачів освіти повинно бути організовано п’ятиразове харчування з не менше ніж триразовим споживанням гарячої їжі.
Отже, при ліцеї може функціонувати пансіон як структурний підрозділ, в якому засновником та керівником закладу має бути організоване п’ятиразове харчування з не менше, ніж триразовим споживанням гарячої їжі. При цьому, вартість харчування встановлюється засновником.
Коментарі
Додати коментар