МОН пропонує для громадського обговорення нову редакцію Положення про спеціальну школу

МОН пропонує для громадського обговорення нову редакцію Положення про спеціальну школу
Дата: 22.11.2020

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення нову редакцію Положення про спеціальну школу, яке затверджено постановою КМУ від 6 березня 2019 р. № 221 «Про затвердження Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр».

Навчання у школі такого типу, як і в інших закладах загальної середньої освіти, має здійснюватися відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти (за умови наявності дошкільного відділення) та Державних стандартів загальної середньої освіти.

У запропонованій редакції йдеться про нові вимоги до спеціальної школи. Зокрема, визначено мінімальну кількість учнів (вихованців) спеціальної школи, вимоги до матеріально-технічної бази, наявності обладнаних кабінетів для надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до профілю спеціальної школи. 

Проєктом передбачено можливість створення структурних підрозділів спеціальної школи, зокрема дошкільного відділення та пансіону, реабілітаційного відділення. Також розмежовано освітні послуги та послугу проживання в пансіоні. 

Відповідно до проєкту корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги (допомогу) спецшколи зможуть надавати дітям, які не є учнями (вихованцями) спеціальної школи і не отримують таких послуг в інших закладах чи установах освіти.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта необхідно направляти до 7 грудня 2020 року поштою за адресою: Міністерство освіти і науки України, директорат дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел. (044) 481-32-39, e-mail: inclusion@mon.gov.ua (Набоченко Ольга Олександрівна, державний експерт експертної групи з питань інклюзивної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти).

МОН України Джерело:
Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

Добрий день. А хто в спеціальних школах може надавати корекційно-розвиткові послуги? Адже наявність спеціальної освіти для таких закладів ніде не прописано. Якщо йде скорочення в спец. школі- скорочують дефектологів. Залишаються пенсіонери 70-80 років. Бо в них "стаж і категорії".Потрібно ще детально підбирати кадровий склад таких закладів. Адже там працюють по ,,блату", адже іде доплата 25% до окладу і дітей по факту 4-5 на уроках. Ось вся суть спецшкіл. Показуху вміють створити для перевіряючих органів на 100%.

2 0

Додати коментар