Уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для облаштування безпечного освітнього середовища. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 28 січня.
Шановні освітяни, 11 лютого 2025 року у світі відзначатиметься День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З цієї нагоди Національний банк України проводить Тиждень безпечного Інтернету та організовує низку цікавих і корисних заходів для педагогів, учнів та студентів, які спрямовані на підвищення рівня знань з платіжної безпеки.
Інститут обдарованої дитини НАПН України запрошує вчених, теоретиків і практиків, педагогів, філософів, психологів, аспірантів і всіх небайдужих представників освітньої галузі стати авторами та читачами нашого збірника наукових праць «Педагогічні інновації: ідеї, реалії, перспективи».
Математика в початковій школі є одним із фундаментальних предметів, що формує логічне мислення, аналітичні навички та основи практичних умінь. Успіх у її вивченні залежить передусім від організації уроків, які включають різні види навчальної діяльності учнів та учениць.
22 січня Комітет освіти і науки рекомендував ухвалити зміни до закону “Про повну загальну середню освіту”, якими будуть визнані результати навчання українців за кордоном. За проєкт закону про внесення змін проголосували всі присутні члени комітету. Як пояснив на засіданні освітнього комітету автор документу Сергій Бабак, законопроєкт надасть правові підстави для Кабінету міністрів розробити нормативні акти, що дозволять зарахувати результати навчання дітей, які виїхали за кордон. “І, власне, цю правову підставу ми даємо цим проєктом закону”, – наголосив на засіданні депутат. За даними пана Бабака, після початку повномасштабного вторгнення з України виїхало від семисот тисяч до мільйона дітей шкільного віку. “Наша задача, як мінімум, залишити тісний зв’язок із освітньою системою України, щоб, як ми сподіваємось, вони повернулися до нас після нашої перемоги”, – пояснює парламентар. Крім того, існує ще одна проблема, яка знаходиться поза правовими межами. Йдеться про освітні осередки, що були створені після 24 лютого за кордоном. За словами Сергія Бабака, всі вони мають різний статус. Наприклад, є ті, що мають офіційний статус школи, зареєстрованої національним законодавством країни перебування. Перелік цих шкіл відомий освітнім управлінцям, оскільки ці заклади освіти були забезпечені підручниками, наданими нашою державою. Також є осередки неформальної освіти – від шкіл вихідного дня до невеликих об’єднань громадян, які навчають школярів. Присутній на засіданні Виконувач обов’язків секретаря Рахункової палати Василь Невідомий також додав, що Рахункова палата проводить наразі міжнародний аудит за участі Литви, Польщі, Чехії, Словакії щодо забезпечення права на освіту українських дітей у школах країн Європи. “Звіт буде також складатися із національної частини і буде представлений у 2025 році”, – наголосив пан Невідомий. Як розповів медіа “Нова українська школа” голова піклувальної ради Міжнародної української школи, народний депутат України, член Коміте