Доброчесність не починається з правил. Вона починається з вибору. З вибору як діяти, кому довіряти, де провести межу. Саме тому освітні матеріали для дітей і молоді мають бути не «про норми», а про життя – через гру, ситуації та власний досвід.
Із семи наданих Рахунковою палатою рекомендацій за результатами аудиту щодо забезпечення можливості українським дітям, які перебувають у європейських країнах, здобувати українську шкільну освіту, Міністерство освіти та науки України виконало повністю лише дві. Три рекомендації – досі у процесі виконання, а дві – не виконані, хоча терміни виконання усіх рекомендацій минули у 2025 році.
В умовах війни та соціальної нестабільності істотно підвищується ймовірність проявів агресії за участю дітей і щодо них. Щоб посилити захист дітей від насильства та жорстокого поводження Кабінет Міністрів України прийняв два важливих документи, які є обов’язковими до застосовування усіма суб’єктами, які працюють з дітьми та молоддю, зокрема, закладами освіти.