Реформа «Нова українська школа» акцентує на оцінюванні компетентностей: не лише здобутих знань, а й навичок — як предметних, так і «мʼяких» (читайте більше за покликанням). Тому Міністерство освіти і науки розробило й на початку серпня 2024 затвердило нові рекомендації та критерії щодо оцінювання, які враховують специфіку навчання в НУШ.
З повагою до вчителів та для їхньої підтримки МОН і дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз підготували рекомендації щодо роботи з дітьми, які пережили травматичний досвід. Практичні поради стосуються як освітнього процесу, так і спілкування та налагодження взаємин із дітьми.
Якщо навіть тисячу разів сказати слово “патріот”, це не означатиме, що ми справді стали патріотами України. Якщо діти в дитсадку чи школі розказують віршики до Дня Незалежності, а вдома спілкуються з батьками російською, які ще й нарікають на “погану державу”, — навряд чи це патріотизм, правда?
В умовах війни освітня система України зазнає серйозних викликів: від руйнування інфраструктури до необхідності адаптуватися до нових умов навчання. Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповів про актуальні проблеми в освіті, реформу держзамовлення та грантів, виклики мобілізації, необхідність змін у підходах до викладання й управління університетами, а також про перспективи впровадження нових освітніх стандартів.
Фінляндія оголосила про виділення 20,5 млн євро на підтримку української освітньої системи. Про це повідомив міністр з питань зовнішньої торгівлі й розвитку Фінляндії Вілле Тавіо під час Європейського регіонального форуму шкільного харчування в Києві.