41% українських підлітків не досягає базового рівня читацької грамотності, — перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич

41% українських підлітків не досягає базового рівня читацької грамотності, — перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич
Дата: 10.02.2024

Автор: перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич

Про це йдеться в дослідженні PISA.

Так, очевидно, що це наслідки пандемії та повномасштабного вторгнення, однак це тенденція, яку ми маємо змінити. 

✅ Порушила цю тему під час нещодавнього засідання Наглядової ради Українського інституту книги.

Потрібно реагувати на цю проблему вже зараз, а не чекати закінчення війни. 

Дякую Українському інституту книги за потужну роботу для популяризації читання, зокрема серед дітей та підлітків. Втім маємо обʼєднати зусилля, зокрема і з Міністерством освіти і науки України.

Скерувала депутатське звернення на Міністра освіти України. 

У нас багато роботи. У всіх. 

✅ Необхідно переглянути і внести зміни у шкільну програму з вивчення української, зарубіжної літератур. Зменшити кількість текстів. 

Переглянути список авторів, представлених у шкільній програмі.

Маємо оновити, модернізувати програму вивчення української літератури. Особливо адаптувати в контексті війни з рашистами.

 

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Михайло Девдера

По-перше, це не наслідки пандемії і війни – це тенденція, яка склалася задовго до них, просто ніхто до того цієї проблеми не вивчав. По-друге, зменшення кількості текстів у вивченні літератури і скорочення списку авторів аж ніяк суттєво не вплине на якість читання. Бон і кількості читання від того не побільшає (а обсяги тут грають суттєву роль), ні якість його не зміниться. По-третє, давно вже пора було звернути увагу на те, що в зарубіжжі по-іншому навчають рідної мови (і читанню в тому числі). Скажімо, шість перших років навчання читання там є окремим предметом, який веде один учитель. Учнів привчають до роботи з текстами різного характеру, а не матеріалами художньої літератури. Це називається герменевтизацією. Ми ж і досі живемо в просторі, «запаколеному» колись радянською школою. І будь-які зміни в нас проводяться суто як «заміна стовпчиків», а не простору. По-четверте, не тішмо себе тим, що майже 60% підлітків у нас таки сягнули базового рівня. Це дуже низький рівень. Із таким у вищій школі нічого робити. А в нас ці 60% подадуться в університети і будуть прийняті. Але так і залишаться «на базовому рівні». На все життя.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: