Начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко заявила, що не всі учні з задоволенням їдять страви приготовані за меню Клопотенко в шкільних їдальнях.
Про це мова йшла під час засідання бюджетної комісії міськради 26 листопада.
Зокрема, посадовиця просила депутатів затвердити внесення змін в програму “Освіта” на 2022-2024 роки, які зокрема повʼязані з тим, що з державного бюджету виділено Миколаєву 632 тисячі гривень на забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів. За її словами, цих коштів вистачить лише на 3 дні, тому управління очікує на дофінансування цієї ініціативи, але для того, щоб при надхрдженні додаткових коштів управління мало змогу оперативно все реалізувати, треба відобразити це у програмі.
Депутат Дмитро Січко зазначив, що в нього є дані півторамісячної давнини щодо того, що близько 70% дітей у школах відмовляються від харчування за меню Клопотенко, бо там немає солі, цукру, олії.
— Діти просто викидують, не їдять. Я бачив великі урни з цією їжею, а ми, це державні кошти звичайно, але ми це робимо по меню, яке діти не сприймають, а ми всю їжу викидуємо і викидуємо гроші, – заявив Січко.
Начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко відмітила, що зазначені натуральні норми харчування затверджені постановою Кабміну №305, там вказано, скільки і чого дитина повинна споживати на тиждень. Проте вона підтвердила, що не всі діти їдять обіди, приготовані за меню Клопотенко.
— Діти не звикли вдома їсти багато овочів, навіть ті самі фрукти, вони не всі їдять. Вдома вони їдять дещо інше меню, тому… Глобальної статистики в нас немає, але є затверджені норми споживання, якщо вказано кількість солі, яку дитина має споживати, то ця кількість солі розподіляється на всі види блюд, які повинні приготувати під час цього меню. Якщо вдома діти звикли споживати більш солону їжу, то ми не можемо дати більше тієї солі, ніж затверджено у нормах, – пояснила Личко.
Коментарі
І це не тільки в Миколаєві. І справа не в майстерності кухарів (до речі, у нас страви мають апетитний вигляд). Таке меню часто радикально відрізняється від того, що діти звикли їсти. У нас в школі діти приносять судочки і забирають все, що не з'їли, додому. А от несолодкий час невідомо з чого виливається відрами, адже до нього більшість навіть не торкається.
Ще одне марнотратство,коли ви вже самі наїстеся. Заберіть повністю обіди із школи на деякий час. Кожному з дому поставлять батьки в судочок то що він хоче,ви ж ідете в Європу,а не завертаєте знову в СРСР. Так ніхто не зможе вкрасти,бо не буде з чого і проблема вирішена. Скільки часу вже мусолити цю тему з обідами,а толку з ваших дій як з козла молока.
дійсно, залиште обіди тільки тим хто дійсно їсть та потребуючим, багатодітним тощо. а ці балувані нехай судочки з бутербродами носять і все.
Не вірю! Жодному слову! Моя дитина їла і інші теж! Питайте дітей, а не жіночку яка має "свій інтерес".
Меню нове і класне! Я щаслива, що нарешті оту шкільну бридоту змінили на сучасні смачні страви!
Наша дитина їсть за обидві щоки, але саме тому що вдома ми харчуємося нормально: мінімальна кількість солі/цукру/олії, овочі/фрукти та достатня кількість рідини. Авжеж, коли дитина наїлася удома смажених котлет у літрі жиру, вона не буде їсти салат із буряку та рибу на пару. Нехай носять судки з жиром, а готувати для тих, хто дійсно їдять.
Багато дітей харчуються в сімках. Бургери і страшна чорна вода. Ніхто, крім, школи дітьми не займаються. Проблема вдома а не вчителів.
Моєму синові дуже подобається це харчування. Щодня захоплено розповідає, що їв.
Їжа повинна бути і корисною і смачною.Чи вона смачна,можуть перевірити самі дорослі-вчителі,батьки.Не варто відмовлятись від корисної їжі-треба дбати про майбутнє здоров'я своїх дітей- не шкодити йому вже тепер.Можливо,варто поступово зменшувати кількість цукру і солі в меню? І ще:може,варто не давати батькам дітям гроші на шкідливу їжу,якщо вони харчуються в школі безкоштовно?З часом звикнуть до корисної їжі.А звички формують характер.
А у нас у школі діти теж харчуються по Клопотенку, але дітям все подобається . І всі їдять майже все. Порції великі, тому дехто не доїдає.В крайньому випадку, стало набагато краще ніж було. Можливо, кухарям потрібно проявити трішки творчості ? Я вчитель, і теж харчуюсь у шкільній столові за гроші. Все смачно
Всім не догодиш. Ми маємо виховувати культуру харчування у дітей, отже пропонувати здорову їжу. Якщо дитина категорично відмовляється їсти в шкільній їдальні, нехай батьки їй дають ленчбокс з домашньою їжею чи бутерброди.
Додати коментар