9 україномовних YouTube-каналів, які можуть урізноманітнити уроки історії, мистецтва, громадянської освіти, географії

9 україномовних YouTube-каналів, які можуть урізноманітнити уроки історії, мистецтва, громадянської освіти, географії
Історія
Дата: 06.05.2025

Джерело: Вчися.Медіа

YouTube не тільки розважає, а й навчає! 

Наша методистка та кандидатка історичних наук Yuliia Topolnytska зібрала добірку з 9 україномовних YouTube-каналів, які можуть урізноманітнити уроки історії, мистецтва, громадянської освіти, географії. Щоб краще орієнтуватися в контенті, канали згруповано за основними тематичними напрямами. 

☝️ До кожного — коротка анотована довідка, пояснення, чому варто дивитися, орієнтовні курси й теми, де їх можна застосувати, а також приклади вправ для різних вікових категорій учнівства (гортайте карусель).

Використання цих 9 каналів допоможе оживити шкільні уроки, стимулювати пізнавальну активність учнів і формувати навички критичного мислення. Обирайте формат і рівень складності з урахуванням віку, навчальних цілей і побажань самих учнів, і тоді YouTube стане не лише розвагою, а й повноцінним навчальним ресурсом.

Практичні поради та застереження для вчителя від методистки та канд. істор. наук Юлії Топольницької:

🔶 Перевіряйте якість інформації. ➡️ YouTube — не академічне джерело, тому варто завжди мати додаткові підтвердження з підручників, наукових праць чи офіційних документів.

🔶 Підбір каналів має бути за віком та програмою: ➡️

   🔹 Молодшим учням (1–6 класи) краще пропонувати канали з анімацією чи короткими сюжетами: «Книга-мандрівка», «Ukraїner» (залежно від теми).

   🔹 Учні базової середньої школи (7–9 класи) з цікавістю дивитимуться «Історію Без Міфів», «Комік+історик» і «Пороблено» — це сприятиме розвитку критичного мислення та уваги до деталей.

   🔹 Учнівство старшої школи (10–11 класи) може аналізувати складні дискусії, пропонуємо залучати «Без Брому», «Деколонізаторки», «Твоя підпільна гуманітарка» чи «Культурний Проєкт» для поглибленого розгляду тем.

🔶  Не перевантажуйте уроки. ➡️ Короткі (до 3-10 хвилин залежно від віку учнів) фрагменти — оптимальний формат. Решту часу варто присвячувати обговоренню, завданням і проєктам.

🔶  Забезпечте критичний аналіз. ➡️ На будь-якому каналі можуть бути суб’єктивні трактування. Покажіть учням, як перевіряти інформацію, шукати офіційні джерела, архівні дані чи посилатися на історичні праці.

🔶 Створюйте інтерактив. ➡️ Перегляд відео має стати поштовхом до творчих завдань, дискусій, дослідницьких міні-проєктів. Можна запропонувати учням самостійно знайти цікавий фрагмент і презентувати класу.

Вподобайки:

1
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: