Домашні завдання - “бої без правил”, знайомі для кожної родини, де є дитина-школяр. Ми знаємо, як це виправити!
Домашнє завдання дуже часто забирає кілометри нервів. У дітей – бо вони не хочуть після школи додатково вчитися ще й вдома, у батьків через те, що вони не можуть правильно пояснити матеріал або ж і самі не знають, скільки ж тих яблук було в їжачка. Універсального «рецепту», як перетворити виконання домашнього завдання у легкий процес, немає. Однак ми зібрали декілька порад, які можуть у цьому допомогти.
Дитина не хоче сідати за уроки? Можливо, справа в оточенні?
Психіка дитини працює так: спочатку зовнішній фактор, а потім — внутрішній. Тому спочатку зверніть увагу на те, чи комфортне у неї робоче місце: стіл та стілець відповідного розміру, чи не темно або спекотно? Якщо є якась незручність, це може відвертати увагу дитини.
Враховуйте темперамент!
Усі ми знаємо про чотири найголовніші типи темпераменту: холерик, сангвінік, флегматик та меланхолік. А тепер ще цікавіше: вони впливають на працездатність дитини, адже формують її увагу. Холерики зазвичай, надто енергійні, тому після школи краще вийти на прогулянку або відвідати спортивну секцію для «викиду» енергії. У флегматика інша проблема — йому потрібно більше часу, щоб «зануритись» у виконання завдання, тому майте це на увазі. Меланхоліки зазвичай швидко втомлюються, тому після школи варто закласти час на відпочинок, можливо навіть — денний сон. А у сангвініків теж є невелика проблема: увага ділиться пропорційно, тому з виконанням одного завдання краще не затягувати.
Жодних спокус: дайте дитині приклад
«Не виховуйте дітей, виховуйте себе» — каже одне англійське прислівʼя. Саме тому, коли дитина сіла за домашнє завдання, приберіть усі спокуси: мобільний телефон, компʼютер, планшет. І не тільки в дитини, а й у себе. Покажіть гарний приклад: сядьте поруч та допомагайте з виконанням завдання або ж читайте щось корисне для себе. Дії працюють краще, ніж слова!
Якщо вчитися — то лише на «відмінно»?
«Чому у тебе 11, а не 12?» — знайоме питання з минулого? Рівняння на найвищий бал лише знецінює будь-яке бажання та спроби вчитися, вселяє в дитину страх помилок та буквально «вичавлює» з неї процес навчання. Варто зрозуміти три речі:
1. Оцінки у школі не так важливі у реальному житті, як реальні знання.
2. Бути «круглим відмінником» по усіх предметах без шкоди для психіки — майже неможливо.
3. Кожна людина — унікальна і має власні особливості до запамʼятовування та навчання.
Дайте дитині спокій та впевненість
Уявіть, що ваш керівник постійно слідкує за вашою роботою та коментує кожну вашу дію. Надовго вас вистачить? Тому краще залишить дитину наодинці, поки вона робить уроки або ж тихенько сидіть поруч та говоріть лише коли до вас звернуться.
Довіра та гармонія у стосунках батьків та дітей важливіша за все. Коли це є, дитина більш впевнена в собі, що дає їй можливість діяти самостійно, але при цьому знати: у складні моменти батьки прийдуть на допомогу!
Маємо ще декілька важливих правил та порад, як робити з дитиною домашнє завдання. Про те, чи потрібен чіткий розпорядок дня, чому варто викинути збірники готових домашніх завдань та як тримати баланс — читайте у матеріалі.
Коментарі
Очень полезнои советы
Додати коментар