Проєкт Наказу МОН про Затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні не відповідає нормам діючого законодавства.
По-перше, ст. 55 Закону України «Про освіту» передбачено: Батьки здобувачів освіти мають право: обирати ЗАКЛАД ОСВІТИ, освітню програму, вид і ФОРМУ здобуття дітьми відповідної освіти.
Виходячи із змісту проєкту Наказу, батьків позбавляють права обирати форму здобуття дітьми освіти.
По-друге, в проєкті Наказу зазначено, що мінімальна наповнюваність дистанційного класу становить 20 учнів, а максимальна – 30 учнів.
Статтею 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що кількість учнів у класі не може становити менше 5 учнів та більше:
24 учнів, які здобувають початкову освіту;
30 учнів, які здобувають базову чи профільну середню освіту.
Тобто, в Законі України «Про повну загальну середню освіту» мова взагалі не ведеться про мінімальну кількість у класі – 20 учнів. Закон не містить вимог, щодо наповнюваності учнів у класі, з урахуванням форми здобуття освіти.
По-третє, проєкт Наказу передбачає, що поділ дистанційних класів на групи під час вивчення окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів) не здійснюється.
Додаток 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 N 128 «Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах» не виокремлює жодну із форм здобуття освіти.
Тобто, при будь-якій формі здобуття освіти має здійснюватися поділ класів.
По-четверте, проєкт Наказу не дозволяє в класах з дистанційною формою навчання здійснювати організацію здобуття загальної середньої освіти у формі педагогічного патронажу.
В свою чергу, Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України 12.01.2016 № 8 не забороняє здійснювати організацію здобуття освіти на дистанційній формі освіти у формі педагогічного патронажу.
Тобто, проєкт Наказу і в цій частині не відповідає нормам законодавства.
По-п’яте, проєкт Наказу передбачає, що освітня діяльність, яка не відповідає певним вимогам має бути ПРИЗУПИНЕНА.
Необхідно зауважити, що жоден нормативний акт не оперує поняттям «ПРИЗУПИНЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ».
І це не всі пункти проєкту Наказу мною прокоментовано.
Ще хочеться додати, що ст. 57 -1 Закону України «Про освіту» гарантує ВСІМ працівникам закладів освіти (не лише педагогам) на час дії воєнного стану ЗБЕРЕЖЕННЯ МІСЦЯ РОБОТИ та середнього заробітку.
Проєкт Наказу позбавляє багатьох працівників закладів освіти засобів для забезпечення власних потреб життя. Що є порушенням ст. 43 Конституції України.
Ніхто також не враховує ті факти, що діти із статусом ВПО не завжди мають можливість проживати в одній місцевості тривалий час, ВПО – це найбільш мігруюча частина населення України. А тому, таким дітям доведеться часто змінювати заклади освіти.
Тобто, треба або вносити зміни до нормативних актів, або дотримуватися виконання тих, які діють. А ще треба враховувати потреби населення, яке і без того, зазнає багато дискомфорту.
Коментарі
Додати коментар