Як поводитися у шкільному автобусі під час повітряної тривоги?

Як поводитися у шкільному автобусі під час повітряної тривоги?
Дата: 23.09.2022

Чи є правила поведінки для водія та учнів, які опинилися в «школярику»?

💬 «Після зустрічі з освітянами Львівщини, ми звернулися з запитом до ДСНС і отримали дуже ґрунтовну та логічну відповідь. Я вважаю, що громади сміливо можуть брати її за основу, розробляти спільно з навчальними закладами інструкції для водіїв. Це те, що ми маємо зробити для того, щоб забезпечити безпеку дітей, адже чітка інструкція допоможе уникнути паніки», — розповіла Ivanna Herus, голова комісії освіти, науки та інновацій Львівська обласна рада.

За її словами, такі інструкції мають розробити навчальні заклади спільно з перевізниками, їх мають погодити з представниками структурних підрозділів з питань НС та ЦЗ та затвердити голова громади або його заступники, відповідальні за напрямок ЦЗ.

В інструкції має бути графічна та текстова частина.

👉У графічній частині мають бути:

схеми маршруту перевезення школярів; населених пунктів, через які проходить маршрут; визначених громадами найближчих укриттів — їх адреси, відстані до них, контактна інформація; окремі території місцевості і штучні споруди вздовж маршруту руху, які потенційно можуть бути використані для укриття.

👉У текстовій частині інструкції необхідно розмістити таку інформацію:

Назву та контакти громади, навчального закладу та перевізника; номери телефонів екстрених служб; перелік та контакти об’єктів укриття вздовж маршруту.

Схема дій водія автобуса така:

🔸 Водій автобуса повинен мати поіменний список дітей, яких перевозить.

🔸 При отримання сигналу «повітряна тривога», водій має оцінити обстановку і прийняти рішення слідувати до найближчого укриття або зупинити автобус і використовувати укриття на місцевості;

🔸 повідомити про прийняте рішення керівництво навчального закладу;

🔸при прибутті до укриття або найбільш безпечного місця на місцевості, організовано вивезти дітей з автобуса, звірити їх наявність зі списком і контролювати їх, в тому числі і стан їх самопочуття;

🔸 при отриманні сигналу «відбій повітряної тривоги» — організувати виведення дітей з укриття, посадити їх в автобус, звірити їх наявність за списком.

🔸 Водій має уникати зупинки біля потенційно небезпечних об’єктів по маршруту — наприклад, АЗС, складів і баз ПММ, силових електричних підстанцій, великих промислових об’єктів, залізничних станцій, військових частин, великих мостів, шляхопроводів тощо.   

🔸 Громади мають подбати про те, щоб заздалегідь визначити укриття та сховища, позначити їх і встановити покажчики руху до них. 

💬 «Це рекомендації, а не остаточна інструкція, їх можна і треба вдосконалювати, залежно від потреб навчального заклад. Дякуємо Головне управління ДСНС України у Львівській області за те, що швидко зреагували на потреби освітян», — наголосила депутатка.

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар