Як стати учасником Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО ?

Як стати учасником Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО ?
Дата: 11.02.2024

Чи знали ви? Мережа асоційованих шкіл ЮНЕСКО, або ASPnet, охоплює понад 122 000 зареєстрованих шкіл у 182 країнах! Спочатку названа "Проєктом асоційованих шкіл", ASPnet перетворилася на розгалужену всесвітню мережу, що просуває цінності ЮНЕСКО — мир, міжкультурне взаєморозуміння та якісну освіту.

ASPnet має на меті передавати цінності ЮНЕСКО учням через шкільні заходи, проєкти та освітню політику. Вона пропагує фундаментальні права, серед яких людська гідність, гендерна рівність, соціальний прогрес, свобода, справедливість і демократія.

Школи-учасниці відіграють життєво важливу роль у роботі мережі ASPnet. Кожна національна комісія призначає координатора ASPnet, який співпрацює з національними та міжнародними координаторами. Школи відповідають за реалізацію інноваційних проєктів та обмін досвідом з широкою спільнотою, сприяючи взаємному навчанню та впливу.

Як стати членом ASP?

1. Право на участь: Школи та інститути підготовки вчителів, визнані державними органами влади, можуть приєднатися до ASPnet, незалежно від того, чи пропонують вони формальну або неформальну освіту.

2. Критерії: Школи зобов'язуються просувати цінності та цілі ЮНЕСКО, використовуючи інноваційні методи викладання, забезпечуючи інклюзивне навчальне середовище та зміцнюючи зв'язки зі школами на місцевому та глобальному рівнях.

3. Вимоги: Члени повинні підтримувати цінності ЮНЕСКО, подавати щорічні робочі плани та звіти, брати участь у міжнародних та регіональних проєктах, відзначати дні Організації Об'єднаних Націй, демонструвати знаки членства в ASPnet, інформувати свої громади про членство та регулярно оновлювати свою інформацію.

4. Процес вступу: Школи висловлюють зацікавленість через свого національного координатора, подають заявку на членство, проходять оцінювання і, в разі рекомендації, отримують сертифікат від ЮНЕСКО.

5. Підготовчий період: Перед подачею заявки на членство рекомендується пройти підготовчий період тривалістю щонайменше один рік.

6. Сертифікація: Членство надається та сертифікується ЮНЕСКО на основі рекомендації, отриманої від Національного координатора.

7. Тривалість: Членство триває від трьох до п'яти років і може бути поновлене після виконання вимог.

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар