Як вчителю налаштувати дитину спуститися в укриття під час повітряної тривоги

Як вчителю налаштувати дитину спуститися в укриття під час повітряної тривоги
Дата: 07.10.2024

На жаль, сигнали повітряної тривоги вже стали сумною частиною нашої буденності. І якщо дорослі переважно навчилися опановувати себе у стресових умовах, у дітей часті повітряні тривоги можуть викликати розгубленість або навіть відчуття паніки.

Як вчителю налаштувати дитину спуститися в укриття під час повітряної тривоги – слушні поради від дитячих психологів у «Довіднику безбар’єрності», створеному у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів»:

1️⃣ Заздалегідь проведіть «репетицію», як ви йтимете до укриття. Поясніть дітям, що перехід до сховища – це обов’язкова умова для їхньої безпеки.

Чим більш організованим буде маршрут до безпечного місця, тим менше стресу зазнає дитина. Уникайте штовханини і паніки, зайві розмови заважатимуть дітям швидко переміститися до сховища.

2️⃣ Обговоріть з дітьми правила поведінки: в укритті потрібно спокійно зайняти місця, не бігати і не кричати.

3️⃣ Якщо дитина відмовляється йти в укриття, може допомогти дзвінок батькам і розмова з ними.

Батьки мають заздалегідь пояснити дитині, що у школі під час повітряної тривоги потрібно діяти згідно з правилами і вказівками вчителя. 

4️⃣ Будьте добрим прикладом для учнів – спокійними та турботливими.

Більше про етику взаємодії у періоди стресу 👉 на сайті https://bf.in.ua/

Зазначимо мо, що Державна служба якості освіти України та її територіальні органи долучені до реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року задля захисту прав дітей на доступну якісну освіту.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: