Як використати результати другого етапу моніторингового дослідження тестування учнів 6-8 класів в управлінні якістю освіти?
Моніторинг — це системний процес, в основі якого лежить збір інформації (діагностування), аналіз отриманих даних та коригування роботи закладу.
Результати моніторингу є найкращим індикатором якості освітньої діяльності. Адже це дає змогу вивчити ситуацію та переконатися в тому, що освітній процес у школі позитивно впливає на успішність дітей. Це своєрідний маркер для директора, який показує ефективність витрачених зусиль та ресурсів.
Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану (ІІ етап) проведено Державною службою якості освіти України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Метою дослідження було оцінити якість знань учнів 6-х і 8-х класів із ключових дисциплін – української мови та математики та для розуміння реального стану освіти і впливу поточних умов на процес навчання.
Дослідження показало, що в надскладний воєнний період освітня система змогла встояти. Загальні висновки вказують на незначні, хоч і позитивні, зміни, актуальною залишається потреба в пошуку та застосуванні нових стратегій навчання, зокрема, задля інтеграції нових технологій, формування позитивного ставлення до навчання і спонукання залученості до освітнього процесу. Найбільш гострою на сьогодні залишається проблема подолання освітніх втрат.
Здійснення моніторингу — це лише частина справи. Надзвичайно важливо для директора проаналізувати його результати та ефективно використати результати моніторингу, зробити правильні висновки та на їх основі розробити і реалізувати план подолання освітніх втрат, та, як наслідок, покращити результати навчання учнів у майбутньому.
Пропонуємо запланувати заходи за підсумками моніторингу:
1️⃣. Проаналізувати результати.
2️⃣. Обговорити на засіданні педагогічної ради сильні та слабкі сторони.
3️⃣. Визначити проблеми та шляхи їх усунення.
4️⃣. Зробити висновки, розробити рекомендації за результатами моніторингу та прийняти управлінські рішення щодо планування та корекції роботи.
5️⃣. На їх основі розробити план заходів для вирішення виявлених проблем, а також для стимулювання розвитку виявлених позитивних тенденцій.
6️⃣. Реалізувати план покращення.
7️⃣. Провести внутрішній моніторинг.
Докладно
🔸 Наказ МОН України від 16.01.2020 № 54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти» 👉 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0154-20#Text
🔸 Тестування учнів 6-х і 8-х класів з української мови та математики: результати ІІ етапу моніторингового дослідження 👉 https://sqe.gov.ua/test-uchni-6-i-8-kl-2024/
🔸 Презентовано результати ІІ етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти (макрорегіон Схід) 👉 https://sqe.gov.ua/28577-2/
🔸 ЗВІТ «Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у закладах освіти в умовах воєнного стану» 👉 https://sqe.gov.ua/.../ZVIT_Test_uchni_6i8kl_SQE-may2024...
🔸 БРИФ «Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у закладах освіти в умовах воєнного стану» 👉 https://sqe.gov.ua/.../BRIF_Test_uchni_6i8kl_SQE-may2024...
🔸 ПРЕЗЕНТАЦІЯ «Презентація результатів ІІ етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти» 👉 https://www.youtube.com/live/tW-Olb42boE?
Коментарі
Було б дуже цікаво поглянути на самі завдання цих моніторингів , а не на діаграми , які випливають з їх виконання , Де це можна зробити?
Додати коментар