Які можливості для здобувачів освіти відкриває участь в учнівському самоврядуванні?

Які можливості для здобувачів освіти відкриває участь в учнівському самоврядуванні?
Дата: 23.05.2024

З метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо – у закладах освіти та їхніх структурних підрозділах може діяти учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування може діяти на рівні класу, пансіону (за наявності) чи іншого структурного підрозділу закладу освіти. Органи учнівського самоврядування утворюються за ініціативою учнів та можуть бути одноособовими, колегіальними, а також можуть мати різноманітні форми і назви.

Як зазначає Марія Сігетій, начальник Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області: «Учнівське самоврядування – це дієвий механізм, що готує учнів до активної участі в житті суспільства, формує їх як особистостей та відповідальних громадян. Завдяки цьому здобувачі освіти мають можливість брати активну участь у житті закладу освіти та впливати на вдосконалення освітнього процесу».

Органи учнівського самоврядування мають право, але не зобов’язані вести протоколи чи будь-які інші документи щодо своєї діяльності. Вони мають право:

🔹️ брати участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;

🔹️ проводити за погодженням з керівником закладу освіти організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціювати їх проведення перед керівництвом закладу освіти;

🔹️ брати участь у заходах (процесах) із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

🔹️ захищати права та інтереси учнів, які здобувають освіту у цьому закладі освіти;

🔹️ вносити пропозиції та/або брати участь у розробленні та/або обговоренні плану роботи закладу освіти, змісту освітніх і навчальних програм;

🔹️ через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу.

Для адміністрації закладу освіти важливо створити умови, в яких учні зможуть реалізувати свої права та обов'язки, здобути новий досвід та проявити лідерські здібності. Педагогічний колектив закладу освіти повинен сприяти розвитку учнівського самоврядування, підтримувати юних лідерів, надавати їм методичну та консультаційну допомогу.

акон України «Про повну загальну середню освіту» → https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#n2

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: