Англійська - мова міжнародного спілкування в Україні. Що змінилося у сфері освіти?

Англійська - мова міжнародного спілкування в Україні. Що змінилося у сфері освіти?
Дата: 12.06.2024

4 червня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про застосування англійської мови в Україні»., який передбачає офіційне закріплення статусу англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. 

Це означає, що англійська мова буде використовуватися в роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту, охорони здоров'я.

Згідно із Законом, держава сприятиме вивченню англійської мови громадянами України, оскільки тепер визначено категорії посад, кандидати на які повинні нею володіти. До них, до речі, увійшли і керівники закладів вищої освіти. 

Які ж новели очікують на сферу освіти згідно із цим документом?

Відтепер англійська мова має використовуватись в освітньому процесі для дітей молодшого та середнього дошкільного віку в закладах дошкільної освіти.

Обов'язковим стане вивчення англійської дітьми старшого дошкільного віку в закладах дошкільної освіти, а також (як першої або другої іноземної мови) в закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти відповідно до освітньої програми, за якою заклад освіти провадить освітню діяльність.

Для цього мають бути вдосконалені стандарти відповідних рівнів освіти на основі рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR); підготовку та підвищення кваліфікації мають пройти педагогічні та науково-педагогічна працівники, які викладають англійську мову, відповідно до міжнародно визнаних актуальних практик викладання англійської мови як іноземної.

А Інтернет-представництва закладів вищої освіти та наукових установ поряд з версією, виконаною державною мовою, мають виконуватись також англійською.

Законопроєкт є важливим кроком до інтеграції України в міжнародне співтовариство з огляду на її курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, оскільки дасть змогу утвердити міжнародний імідж держави у світових глобалізаційних процесах, підвищити рівень її конкурентоспроможності, інвестиційної та туристичної привабливості; а знання англійської мови є однією з ключових компетентностей, необхідних кожному громадянину України для особистого та професійного зростання.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: