Чи може педагогічний працівник відмовитися від класного керівництва?

Чи може педагогічний працівник відмовитися від класного керівництва?
Вчителям
Дата: 11.12.2023

Відповідно до п. 2.1 Розділу 2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 № 434 (далі – Положення № 434 ) обов'язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого дозволяє виконувати ці обов'язки.

Відповідно до п. 2.2 Розділу 2 Положення № 434‼️ обов'язки класного керівника покладаються директором навчального закладу на педагогічного працівника або на досвідченого майстра виробничого навчання, ‼️ за його згодою, і не можуть бути припинені до закінчення навчального року. У виняткових випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців) та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена протягом навчального року.

Відповідно до п. 1 ст. 29 Кодексу законів про працю України до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про:

місце роботи (інформація про роботодавця, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи.

Відповідно до ст. 31 Кодексу законів про працю України роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

‼️Отже, керуючись вищевикладеним:

1. Класний керівник – це не посада. Посадою є «Вчитель закладу загальної середньої освіти» і т.д.

2. В посадові обов’язки педагогічного працівника не входить виконання класного керівництва без його згоди. Відповідно, педагогічний працівник має право відмовитися від виконання обов’язків класного керівника, так як виконання цих обов’язків виконується на добровільних засадах.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Олена

Це все добре, що за законом класне керівництво тільки за згодою. Але, на жаль, у нас це, як кажуть, добровільно-примусово. Адміністрація дуже тисне, заставляє, пропонує звільнитися, аргументуючи, що класне керівництво має бути обов'язковим. Навіть, маючи поважну причину (стан здоров'я), тебе висміюють, відчуваєш інше ставлення. Тобто, проблеми зі здоров'ям можуть мати колеги більш поважного віку. А молоді, значить працюйте і т.д. Всі інші досягнення, послуги нічого не значать. Скільки буде існувати оця зневага, приниження, дискримінація?! А ми йдемо в Європу... Сумно...

Олена

Кому ж тоді виконувати взагалі класне керівництво і хто буде опікуватися дітьми, якщо всі відмовляться))) нажаль у нас це не престижно

Ольга

Не те, що не престижно, а та тисяча чи півтори за класне керівництво не вартують тих нервів і часу, які витрачаєш на дзвінки батьків, витівки дітей (під час інших уроків або перерв), виховні заходи, звіти, документацію і т.д. Простіше провести урок і просто піти із спокійною душею на наступний, ні за кого не хвилюючись, тим паче у військовий стан. Дивуюсь, як педагоги один з одним ледь не б'ються, добиваючись класного керівництва..

Олена

Та не всі б'ються. У нас, наприклад, взагалі ніхто не хоче цієї каторги. Так є рішення від адміністрації. Або сам погоджуєшся, або заставлять наказом. Де вибір? А його немає... А я думала, що у нас демократія. Потім незрозуміло, яку кількість годин на тиждень має відпрацювати класний керівник. Невже у нього ненормований робочий день?! Дуже цікаве питання, але , на жаль, відповіді на нього ніде не можу знайти.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: