Чи можливе відновлення офлайн-навчання в школах на Харківщині: оцінка обладміністрації

Чи можливе відновлення офлайн-навчання в школах на Харківщині: оцінка обладміністрації
Дата: 24.05.2023

Рішення щодо повернення шкіл на Харківщині до офлайн-формату в наступному навчальному році ще не прийняте і залежатиме від безпекової ситуації.

Про це 22 травня повідомив директор Департаменту науки й освіти ХОВА Олексій Литвинов.

Посадовці фіксують постійне збільшення кількості дітей, які повертаються на Харківщину: "Якщо минулого року у нас було на 1 вересня майже 240 тисяч школярів всіх категорій, то ми сподіваємося, що цього року їх буде на 10-12% більше".

Тенденція не стосується Куп’янського, частини Ізюмського, Харківського, Чугуївського районів.

"Останні тижні в тому ж Куп'янському районі проводиться примусова евакуація дітей з батьками із найбільш наближених до фронтової лінії громад", — каже Литвинов.

За даними ХОВА, на Харківщині пошкоджено майже 500 шкіл, 46 з них зруйновані вщент. Що стосується повернення до офлайн-навчання, то це може бути реальним тільки у Красноградському районі та північній частині Богодухівського, зазначає посадовець.

"Є розмови й щодо частини Чугуєва, по місту Харкову є такі розмови, але це все малоймовірно, я б так оцінив", — каже Литвинов.

За даними ХОВА, для облаштування укриттів у школах тільки в цих двох районах потрібно два мільярди гривень.

"Якщо продовжити тенденцію, можна розрахувати, ще помножити на три, і будемо мати місто Харків. Звичайно, людина у здоровому глузді розуміє, що таких грошей у міста та області немає", — зазначив Литвинов.

Як заявила директорка міського Департаменту освіти Ольга Деменко, школи міста готуються до навчання у форматі офлайн ще з минулого року.

"Ми зараз маємо 184 загальноосвітні школи комунальної власності в Харкові. З них 128 уже мають сертифіковані укриття, які внесені до реєстру захисних споруд цивільного захисту", — запевняє Деменко.

Останній день навчання у харківських школах вже визначили — 2 червня.

"Останні дзвоники будуть онлайн, видача атестатів чи свідоцтв про освіту відбуватиметься винятково в укриттях", — зазначили в міському Департаменті освіти.

За даними ХОВА, основна сесія національного мультипредметного тесту стартує 7 червня й триватиме до 20 червня. За цей період планується провести 10 тестувань у дві зміни.

Суспільне Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар