Чи можуть учні та вчителі на перервах розмовляти російською мовою

Чи можуть учні та вчителі на перервах розмовляти російською мовою
Дата: 31.10.2023

Чимало українців скаржиться, що на перервах у школі діти спілкуються між собою російською. Педагоги натомість їм зауважень не роблять, а іноді й самі говорять між уроками мовою агресора. 

Джерело: Укрінформ

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь натомість наголосив: перерва – частина освітнього процесу. Тож вимагає від вчителів і учнів спілкування державною мовою.

Чи можуть учні на перервах розмовляти російською

Кремінь нагадав: відповідно до українського законодавства мовою освітнього процесу є державна мова.

За даними Міносвіти, освітній процес включає уроки, перерви, виховну роботу, спілкування у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Усюди у межах цих видів діяльності має лунати державна мова.

"Було б прекрасно, якби роз'яснення посилилося конкретним сприянням з боку директорів шкіл, вчителів української мови і літератури, вчителів історії. Адже освіта виконує ще й виховну функцію – виховання поваги до мови, до культури, до цінностей, до національної символіки. Особливо в контексті російсько-української війни", – зауважив Кремінь.

Він переконаний, що принципово важливо посилити мовні вимоги на всіх рівнях освіти. Адже порушення з дитячих садків "переходять" у школи, а потім – в університети.

"Освіта – це майбутнє. Від якості освіти напряму залежить те, яким ми побачимо громадянина майбутньої країни", – акцентував мовний омбудсмен.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Олена

Ну, звичайно ж, хто має виховувати дітей, як не школа. А батьки тоді навіщо? Щодо зауважень, то , шановний пане Кремінь, загляньте до школи та подивіться, як на зауваження щодо мови, вчителів посилають за шляхом "руського корабля". Батьки дітей, особливо російськомовних, можуть обізвати вчителя "українським лайном", а мову "свинячою". А коли на це жалієшся керівництву, то це питання якось швидко "закривають" з посмішкою на вустах. То відразу виникає питання: "Чи школа повинна виховувати шанобливе ставлення до культури та мови?" На батьків, на жаль, покластися не можна. Може, запропонуєте інше рішення цієї проблеми!?

Ярослав

Я вважаю, що ми повинні поважати мови не дивлячись на політичні сварки.

Олена

Діти в київських школах, через зауваження вчителів та навʼязливу пропаганду, сприймають українську як мову скажених старих невдах(типу фаріон). І для них російська - мова свободи та протесту. Таким чином «виховні роботи» мають іншу реакцію, аніж хотілось би.

Ірина

Замість того ,щоб популяризувати українську, маніпулюють на тему мови агресора, Руська мова не є власнісністю цих жуліків. В шкільні програмі мало вчать віршів українською, замало цікавих ,для дітей , фільмів наших українських.... Зате руський мат на кожному борді "русский военный корабль иди ..." та "Путин...ло" ,.... зрозуміло ,що кораблю туди дорога...

Додати коментар

Новини:

Поділитися: