Автор: Лілія Орел, юрист, психолог, суб'єкт підвищення кваліфікації
Відповідно до ст. 29 Кодексу законів про працю України до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про:
місце роботи (інформація про роботодавця, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (ПОСАДА та перелік ПОСАДОВИХ ОБОВ’ЯЗКІВ), дату початку виконання роботи.
У Національному класифікаторі ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 №327 (далі – Класифікатор професій) зазначено, що професійні назви робіт, які наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та ‼️ПОСАД у зв'язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.
Посадовi iнструкцiї мають вiдображати повний перелiк завдань та обов’язкiв працiвника, його повноважень, вiдповiдальностi. Крiм того, слiд зазначити, що найменування роботи (професiї або посади), яке зазначено в посадовiй iнструкцiї працiвника, має вiдповiдати штатному розписовi, наказу (розпорядженню) про прийняття на роботу та розроблятися на основi Класифiкатора професiй, з урахуванням Довiдника квалiфiкацiйних характеристик професiй працiвникiв, затвердженого наказом Мiнпрацi вiд 29.12.2004 р. №336.
Посадовi iнструкцiї затверджуються наказом (розпорядженням) керiвника або уповноваженого ним органу. Пiсля того, як посадова iнструкцiя буде затверджена керiвником або уповноваженим ним органом, вона обов'язково має бути доведена до вiдома працiвника пiд пiдпис.
Відповідно до п. 2.1 Розділу 2 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 № 434 (далі – Положення № 434 ) ОБОВ’ЯЗКИ класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров'я якого дозволяє виконувати ці обов'язки.
Отже, керуючись вищевикладеним:
1️⃣ Класифікатор професій України не містить у своєму переліку такої посади, як «класний керівник».
2️⃣ «Класний керівник» не є окремою посадою, а визначає додаткові функціональні обов’язки, що виконуються педагогічним працівником в межах займаної посади.
3️⃣ Найменування посади, зазначене в посадовій інструкції, повинно відповідати штатному розпису закладу освіти. Штатний розпис — це внутрішній нормативний документ, який визначає організаційну структуру, перелік ПОСАД, чисельність працівників та розмір посадових окладів.
4️⃣ Посадова інструкція розробляється не для окремих обов’язків, а для конкретної ПОСАДИ, передбаченої штатним розписом, незалежно від того, чи виконує педагогічний працівник додаткові функції, як-от обов’язки класного керівника.
5️⃣ Відтак, при виконанні функцій класного керівника педагогічний працівник повинен керуватись Положенням про класного керівника навчального закладу, затвердженим наказом МОН України №434 від 06.09.2000 року, або локальним положенням, затвердженим у конкретному закладі освіти.
6️⃣ У разі покладання на педагогічного працівника обов’язків класного керівника, керівник закладу зобов’язаний ознайомити такого працівника з відповідним положенням під підпис, виданим у формі наказу.
Коментарі
Додати коментар