Чи правомірна вимога директора повернутися в коледж, який перебуває на території в зоні активних бойових дій?

Чи правомірна вимога директора повернутися в коледж, який перебуває на території в зоні активних бойових дій?
Вчителям Дата: 10.05.2022

Переміщені викладачі проводять навчання дистанційно. Директор вимагає повернутися в коледж, який знаходиться в зоні активних бойових дій, і зробити записи в журналі, а інакше розірве трудові відносини. Чи правомірно це?

Оскільки заявником порушується питання щодо законності вимоги на повернення в коледж, який знаходиться в зоні активних бойових дій, керівникам та педагогічним працівникам закладів освіти слід звернути увагу на наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, яким затверджено Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня 2022 року (далі — Перелік). За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідний перелік не є фіксованим документом та оновлюється регулярно.

Оскільки в закладі освіти вже впроваджено дистанційну роботу, працівник самостійно визначає робоче місце, несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на обраному ним робочому місці. Аналіз чинного законодавства не встановлює жодних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи, у тому числі за межами території України. Записи в журналі можна робити дистанційно.

Керівник закладу повинен забезпечити працівників інформаційно-комунікаційними технологіями щодо заповнення журналів в електронній формі або ж забезпечити працівнику безпечні умови праці, чого в зоні активних бойових дій здійснити неможливо. Тому вимагати від працівників повернутися в коледж, який знаходиться в зоні активних бойових дій, зокрема визначеній в Переліку, є незаконним, тим більше, якщо такі працівники виконують свою роботу.

Відповідно до частини першої статті 57 Закону України «Про освіту» здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період) були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується, зокрема, збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендії та інших виплат, передбачених законом.

Заклади освіти в умовах воєнного стану

Більше відповідей на запитання

Слідкуйте за новинами:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар