Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно

Діти, перебуваючи за кордоном, не мають навчатися паралельно
Дата: 25.01.2023

Міністерством освіти і науки не встановлено жодних вимог щодо обов'язковості паралельного навчання в Україні для школярів, які перебувають за кордоном.

На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

За його словами, є відповідне розʼяснення МОН, у яких чітко зазначено, що результати навчання школярів у закладах освіти за кордоном мають бути зараховані в українських школах після їхнього повернення.

Для зарахування результатів навчання дитини за кордоном має бути надана відповідна довідка до української школи.

«Чітко хочу зазначити, що ніяких вимог обов'язковості паралельного навчання, наприклад, в закладі освіти Польщі і одночасно в українському закладі освіти немає. Сьогодні є чіткі механізми визнання результатів навчання в інших країнах. І це показав і перший семестр, і зараз показує другий семестр. Абсолютно всі діти атестовані, табельовані», – сказав міністр.

Він також підкреслив, що сьогодні особливості освітнього процесу дитини визначаються національним законодавством країни перебування.

«Саме це ми обговорювали з моїми колегами-міністрами з інших країн», – зазначив Шкарлет.

osvita.ua Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Як "перенести" оцінку з української мови, української літератури, історії України? Знов граються в "добрих" міністрів і злих вчителів

18 1

Лучше б с министрами стран,таких как Германия, договорились,чтоб детям разрешали не посещать немецкие школы,а полноценно учились в украинской школе!!Интересно,как они собираются переводить, засчитывать оценки с немецкой школы,когда у них нет тех предметов, которые есть в Украине???

21 0

О не прошло і року як до них дойшло що це важко їм - дітям тягнути дві школи

4 0

Дві школи учням одночасно тягнути важко, але програма нашого 7 класу відповідає (і то лише частково) програмі польського 6 класу. Частини предметів нема зовсім. Як будемо переводити такого учня до 8 класу? Він у школі за кордоном і 40℅ програми за наш 7 клас не опанував. Про це міністру слід було задуматись рік тому, коли учні масово переходили на сімейне і екстернат. Тепер вони вимушені тягти дві школи, а нашим учителям від вересня за їх навчання ні копійки не платять. Цей факт ніяк не хвилює міністра? Мабуть ні, бо він не володіє ситуацією.

8 0

Все просто:1.дитина забирає документи зі своєї школи і навчається в місцевій.Відповідно,меньше учнів в школах України, меньше можна платити вчителям(зарплати чиновників не страждають)! 2.навчатися в 2-х школах чи ні-вибір батьків і дітей (не хочуть втрачати місце в своїй школі,наприклад).

2 0

Додати коментар