"Діти проти війни": що за проект, чим займається

"Діти проти війни": що за проект, чим займається
Дата: 16.12.2022

Війна в Україні, безумовно, негативно впливає на українських дітей. Їм необхідна підтримка, аби відволіктись від жахів та продовжувати жити на повну. Так, це неможливо повністю реалізувати, але в безпечних місцях малеча зможе творити, займатись спортом і не тільки. Втім, можливість відвідувати курси є навіть зараз.

Міжнародний проект «Діти проти війни» заснований у співпраці українських та естонських арт-активістів. До нього долучились різні творчі спілки, педагоги та доброчинці з країн Європи, зокрема, з Польщі, Чехії, Італії та Франції.

Ціль проекту досить проста: дати можливість дітлахам творити. Малюнки, щоденники, пісеньки – все це не лише допомагає переосмислити цінність миру та зберігає пам’ять про напад Росії на Україну, а й допомагає дітям відволіктись та займатись тим, що вони могли б робити у мирні часи. До проекту приєдналась малеча і з інших країн – Польщі, Чехії, Франції, Ізраїлю, Канади і навіть Лівану.

Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI
Підготовлено за підтримки маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/

 

Об’єднувальна цінність проекту «Діти проти війни»: чи було раніше щось подібне?

Тож кого має об’єднувати проект? Насправді не лише дітей з України з ровесниками, але й дорослих. Так, саме ми повинні пам’ятати, наскільки важливий мир для нас та всіма силами зберігати його. Дитяча безпосередність, яка передається через творчість, є болючим, але дієвим нагадуванням для кожного.

Цікаво, що діти так можуть відчути і свою причетність до майбутньої перемоги. Не слід забувати про моральний стан воїнів, які захищають наші землі від окупантів – теплі слова від діточок, які дякують та моляться на ЗСУ надихають на ще більші звершення.

Схожих проектів за своїми обсягами складно знайти. Зокрема, в часи Другої світової війни було набагато складніше комунікувати на відстані, а письмова творчість чи малюнки могли не дожити до наших часів. Проте пам’ять очевидців тих подій зображена у проекті «Друга світова війна очима дітей війни». Там люди вже похилого віку пригадують, як проходило їхнє дитинство в 1940-х роках.

Після окупації частин Донецької та Луганської областей у 2014 році чимало місцевих жителів були змушені виїхати до інших міст України. Їм допомагали з-за кордону. Наприклад, проект «Гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб та громад, які зазнали наслідків конфлікту в Східній Україні» здійснювався за підтримки German Federal Foreign Office та Diakonie Katastrophenhilfe з Німеччини. В його рамках людей забезпечували продуктовими наборами, засобами гігієни, дитячим зимовим одягом та ковдрами. Найвразливішим родинам надали ваучери для довгострокового користування, за допомогою яких можна було придбати найнеобхідніші продукти в магазинах.

Як приєднатись до проекту та знайти хист в дитини до малювання?

Оскільки проект соціальний, то і взяти участь в ньому має бути досить просто. Для того, аби діти творили, не потрібна спеціальна освіта чи ще щось – достатньо вдома зробити свій малюнок, написати віршик чи щось інше. Потім надішліть фотографію малюнку або відправте вірш у гугл-формі (посилання доступні за QR-кодом). Так ви можете отримати різні невеличкі подарунки або взяти участь у майстер-класі, де дітки навчаться новому.

Чому це важливо? Малечі необхідно мати можливість тим, що приносить їм задоволення. Ігри, творчість, веселощі та сміх – невід’ємна частина дитинства, а ми можемо допомогти їм отримати це навіть в умовах війни.

Відзначимо, що малювання є одним з найбільш підходящих хобі для дітей зараз. Малювати найкраще в приміщенні, де можна сконцентруватись на малюнку, тобто, необхідно перебувати в безпечному місці. До того ж це доступно всім – фарби, фломастери чи олівці доступні кожному (і є в багатьох).

Можна малювати для себе, а можна провести онлайн-заняття. Саме в такому режимі дорослі мають змогу зараз працювати, а діти – розвиватись. Викладач так само повинен бути в безпечному місці, а для зв’язку потрібен інтернет, який все ж є в багатьох (навіть попри проблеми з електропостачанням).

Такі заняття дозволять дитині повернутись до безтурботних днів, коли все, за що треба було переживати – домашнє завдання в школі. Займаючись у позитивній атмосфері, в малечі розвиватиметься любов до творчості. Батькам теж буде корисно відволіктись, допомагаючи в проведенні такого заняття.

Є і психологічний аргумент щодо важливості цього. Малювання – хобі зі спокійних днів, тож якщо дитина (та і доросла людина) сяде малювати, то почуття тривожності зникне. Так ваш мозок розумітиме, що ви перебуваєте в безпеці та можете займатись саме тим, чим хочете ви. А це не так і просто в ці часи…

 

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: