Кухар закладу освіти написала заяву на додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці для кухаря, який працює біля плити. Робоче місце атестоване, відповідно до Колективного договору кухар має право на додаткову відпустку - чотири календарних дні. Але бухгалтерія відділу освіти відмовляється приймати наказ на цю відпустку, так як керівник навчального закладу протягом навчального року жодного разу не видала наказ про роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, тому, зі слів бухгалтерії, працівник не має права на ці 4 дні додаткової відпустки. Чи має право кухар за таких умов право на відпустку (навчання в закладі очне)?
Відповідно до ст. 7 закону України «Про відпустки» щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад (далі – Списки), затверджуваним Кабінетом Міністрів України.
Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочого місця за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.
Порядки застосування Списків затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 №16.
Інформація про надання у закладі додаткової відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів має бути зафіксована у внутрішніх нормативних документах закладу освіти. Наприклад – наказі, положенні, колективному договорі тощо.
Отже, у даному випадку, якщо за результатами атестації визначено, що кухар працює у шкідливих (небезпечних) умовах, а в колективному договорі чітко прописано, що у закладі освіти надається додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, то саме це і буде підставою для реалізації права працівника на відпустку.
Коментарі
Додати коментар