Директорка УЦОЯО про результати НМТ: найгірше складають математику, а з історією, українською та англійською все добре

Директорка УЦОЯО про результати НМТ: найгірше складають математику, а з історією, українською та англійською все добре
Дата: 27.06.2025

Опрацювання результатів все ще триває. Наразі є лише проміжні дані. 

Основна сесія НМТ уже завершилася, учасники тестування починають отримувати результати для вступу у персональних кабінетах. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, які в коментарі ZN.UA озвучила директорка Тетяна Вакуленко, на тестування у межах основної сесії НМТ зареєструвалися понад 312 тисяч учасників, а взяли участь у ній — понад 284 тисячі вступників.

Наразі в УЦОЯО триває опрацювання даних тестування, але вже сьогодні можна робити певні висновки на основі результатів 128,8 тисячі учасників. Так, майже всі вони долають порогові бали з української мови, історії, біології і географії.

Найбільше провалених тестів — з математики, 11,4% (14 686 учасників з 128,8 тис.осіб), на другому місці хімія, її не склали 5,5% (40 учасників з 770 осіб, що обрали цей предмет ). З англійської мови не подолали поріг "склав-не склав" 2,8% (1 377 учасників з 48,9 тис. осіб), з української мови — 0,3% (401 особа зі 128,8 тис), з історії України — 0,15%(185 учасників зі 128,8 тис).

Також менш як 1% учасників не склали тести з біології та географії — 0,06% (15 осіб з 26,9 тис.учасників) та 0,07% (21 особа з  30,2 тис.) відповідно. Вакуленко наголошує, що це лише проміжні дані, ще триває опрацювання результатів тестування.

Такий результат з математики, на її думку, пов'язаний з кількома причинами.

"По-перше, математику проходять абсолютно всі вступники, на відміну від предметів за вибором, тобто складають цей предмет і ті, хто свідомо вивчав математику в школі, і ті, хто почав підготовлення за декілька місяців до тестування. Крім того, математика — це той предмет, який, на мій погляд, найважче вивчати в такому нестабільному режимі в умовах тривог, обстрілів, з постійним перериванням занять та відсутністю  в деяких регіонах  змоги працювати очно, — відзначила спікерка. —  Щодо хімії. Не варто говорити про значну частку тих, хто не склав, адже ці дані непоказові. 

На жаль, цей предмет обирає найменше вступників, тож статистика дуже чутлива до кожного результату. Так, усього 722 особи проходили тестування з хімії в межах перших сесій оцінювання, не склали цей предмет усього 40 осіб". 

Вакуленко також зауважила, що, порівняно з минулими роками, значення порогового балу "склав-не склав" з усіх предметів не змінювалося: з української мови — сім тестових балів із 45, з математики — п'ять із 32, з історії України — вісім з 54, з іноземної мови, біології та географії —  сім з 46 (в сертифікатах НМТ ці тестові бали переводять у 200-бальну шкалу). Вона підкреслила, що ще триває робота з оброблення даних тестувань регламентними комісіями при регіональних центрах оцінювання якості освіти, а також  апеляційною комісією при Українському центрі оцінювання якості освіти. Остаточні результати стануть відомими пізніше.

Вподобайки:

5
3
0
1
10
1

Коментарі

Михайло

Хотів би побачити як би здали математику самі вчителі які викладали математику сільських школах і як можна задавати параметри якщо їх не вчать в школі

Віктор

A я- не про вчителів. Я,- про тих "видатних діячів МОН", які додумались з метою " економічної доцільності" вирішили познущатись з випускників. Марно сперечатись про важкість чи простоту предметів, винесених на тестування. Просто уявіть діяча МОН, що керує шкільною освітою, у ситуації, коли він особисто має відповідати за рішення у сфері медицини та будівництва.І при цьому, невірно вирішення всіх питань ставить хрест на його кар'єрі.... Щось подібне і відбувається зараз.

Ника

Біологія. Що вчать за програмою 10-11 класів? 2 роки про все і ні про що!!! А НМТ здають за всі курси.

Міністр

Треба йти у відставку

Людмила

Підтримую Ніку.

Вікторія

Добрий день! Ви пишете, що математика — це той предмет, який, на мій погляд, найважче вивчати в такому нестабільному режимі в умовах тривог, обстрілів, з постійним перериванням занять та відсутністю в деяких регіонах змоги працювати очно. Чому однаковий рівень оцінювання з тими учнями, які живуть в прифронтовій зоні? Їм найважче було готуватися до математики та інших предметів. У цих дітей також є свої мрії, вони також хочуть бути успішними та щасливими.

Олекса

Починаючи з 2022 року кожен рік учасники НМТ стикаються з технічною несправності інформаційно-комунікаційної системи засобами якої складаються тести, а саме не зберігаються відповіді учасників. Цю проблему знают в УЦОЯО але внаслідок злочинної бездіяльності ігнорують її. В тому числі такі збої в цьому році стались в м. Варшава. Це систематична проблема, але ні керівництво УЦОЯО, на апеляційна комісія на не не реагують жодним чином. В результаті одна з вразливих категорій суспільства діти залишаються незахищеними, їхні права на об'єктивне оцінювання грубо порушені, жодній дитині НЕ РОЗ'ЯСНЕНО її право подати апеляцію не виходячи з аудиторії. А навіть при подачі апеляції регіональний центр та апеляційна комісія формально-бюрократично підходить до розгляду апеляції. Як то кажуть "рука руку миє". Нажаль має місце людський фактор. Інформатизація процесу оцінювання знань через таку процедуру оскарження та розгляду скарг зводиться на нівець. По діючим "об'єктивним" правилам якщо учасник НМТ готувався цілий рік, було витрачено час, емоції, чималі грошові кошти і не збереглись відповіді внаслідок технічного збою - це не підстава для участі у додатковій сесії. Панове ви серйозно?! Про які належні умови для об'єктивного оцінювання ви говорите? Посадовими особами УЦОЯО попри державну політику Мінцифри, Міносвіти створюються всі умови для того щоб діти не мали бажання, а подекуди і можливості навчатись в українських ВУЗах. І головне: технічна проблема існує з 2022 року, кожен рік повторюється, УЦОЯО, регіональні центри, апеляційна комісія знає про неї і не вживає жодних заходів ні для вирішення питання на технічному рівні, ні для передбачення в правилах чіткої процесуальної можливості взяти участь у додатковій сесії у випадку не можливості складання НМТ учасником з незалежних від нього обставин. Все всі знають але розводять руками та пожимають плечима.

Анонім 1

Я не розумію, чому аж 11,4%. В НМТ багато завдань потребують вміння лиш +, -, *, : , вони вирішуються на просту та дуже поверхневу логіку, без необхідності знати якісь математичні речі або практикуватись. Цих завдань з головою достатньо щоб подолати поріг. Я не розумію, що у цих людей в голові й це без образ, я просто не розумію чому так багато і це сумна ситуація, адже там завжди є частка максимально елементарних завдань з 4 варіантами відповіді.

Анонім 1

І так, не всі зобов'язані знати математику. Але такі базові речі 5-6 клас багато не знають і потрібно виправляти ситуацію

Анонім 1

А взагалі школа як таких знань не дає і це всі розуміють, там тільки перевіряють, що ти вдома вивчив і треба робити вид бурної діяльності, коли ніфіга не можеш зрозуміти. Цю деградацію треба закінчувати пошвидше, а вони 12 років хочуть зробити.

Таїсія

Випускники з 2022 року-діти війни! «Мудреці МОН» злочинці! Не дали можливості випускникам бути студентами в Україні! У стресових умовах за 4 години скласти 4 предмети! Це геноцид! А для чого математика гуманітарному напрямку?! Не любити своїх дітей! Жах!

Лана

Як завжди знайдеться якийсь тупенький Михайло,який приплітає до др цього вчителів.Міха,якщо учень не хоче вчитися,а то вчитель не може залізти у черепну коробку учня і вкласти знань.

Ліда

Анонім 1 .Ідіть у школу і виправляйте.Станьте перед учнями і прапор у руки.

Оксана

Цікаво, у міносвіти знають, що у 10-11 класі обов'язковий предмет математика ( алгебра+ геометрія) вивчається лише 3 години на тиждень за рівнем стандарту. (1+2) Якщо у ліцеї парна система, то алгебра у 10-11 класі один раз на два тижні у першому семестрі? А фізика - 3 уроки на тиждень Так зробіть тоді обов'язковою фізику і відчепіться від математики

Roman Teslenko

Українська політика в цілому, як і в освіті в особливості, вже себе проявила.

Оксана Мороз

Найгірші результати НМТ — традиційно з математики. І майже щороку після оголошення результатів хтось говорить уголос або про себе: “У нашій школі слабкий результат з математики… певно, вчитель недопрацював”. А тепер — чесно і прямо. Математика — не той предмет, де вивчив правило,»зазубрив» дату, щось чув у повсякденному спілкуванні - і отримав бал. Щоб розв’язати бодай одне завдання, треба: зрозуміти, про що йдеться; згадати, яку тему слід застосувати; вирішити, яку саме формулу використовувати; прорахувати кілька кроків наперед - тоді 1 бал. Це складна розумова робота. І ось тут виникає головне питання: як працює мозок сучасної дитини з медичної точки зору? Коли дитина годинами гортає TikTok, YouTube Shorts або Reels, її мозок звикає до коротких імпульсів задоволення. Кожне нове відео — це сплеск дофаміну, гормону швидкої радості. Через кілька секунд — нудно, і треба нове. Ще одне. І ще. Мозок, який постійно працює в такому режимі, поступово втрачає здатність до глибокої концентрації. Дитині складно зосередитися довше ніж на 10–15 секунд. Складно тримати в голові кілька думок одночасно. Складно дійти до результату, який не “падає зразу” з екрана, а вимагає терпіння, зусиль, проб і помилок. А саме це — основа математичного мислення. Тому коли ми говоримо про низькі результати з математики, варто чесно визнати: це не просто наслідок “поганої підготовки вчителя”. Це наслідок великої системної проблеми — зміни типу мислення. Мозок дітей уже не хоче працювати повільно й вдумливо. Він хоче швидко і яскраво. Але математика не яскрава. Вона — точна, послідовна, справедлива і вимоглива. І тому часто – не улюблена . Чи може вчитель змінити це все? Чи може він за 45 хвилин на уроці, переламати глибинну нейронну перебудову, яку формують роками соцмережі, відео, кліпове мислення і звичка до швидких відповідей? Ні, не може. Але він намагається. Щодня. Шукає приклади, які “зачеплять”. Пояснює ще раз. І ще раз! Результати з математики — це не провал вчителя. Це сигнал. Про те, що ми маємо переглянути, чому вчимо і як живуть діти в сучасному інформаційному середовищі. І, попри все, ми не здаємось. Ми досі віримо, що мислення — це навичка. І її можна повернути. Якщо дати час. Якщо буде бажання. Якщо поруч є хтось, хто скаже: “Подумай ще раз. Я в тебе вірю.”

Тетяна

Попробуйте самі скласти той іспит. А потім говоріть про успішність.

Ольга

Шановні,таке питання,а кому потрібна математика для вступу,тільки тим хто йде на технічні спеціальності,гомутаріям наві що математика з тими цікавими питаннями, на мою думку треба математику здавати включно до 9 класу,а далі кумо треба,це шок!

Петро

Я б розігнав тих "карателів" з центру оцінювання.Тільки стрес від них і жодної допомоги .А "ягнята" з мізерною платнею й так згідні.

Це я

Мабуть, така щаслива на фото через те, що так погано склади математику та інші тести. У нас все для дітей!!!!! А сама ця дама як би склала????

Олекса

А про фізику не згадали чому? Все стало добре, чи вона нарешті остаточно похована в цьому році???

Прип‘ять

Два роки тому старша донька здавала ЗНО: займалась, напрягалась - 178 балів Старший син в цьому році здавав НМТ: займався тільки англійською і поверхнево історією, ну ше трохі мови; в основному то був Контр-страйк і Бравл-старс - 147 балів Здається все логічно Меньшого сина взагалі в школу не поведем. На яку всраку матір? Система освіти як у фільмі Тупий і ше тупіший - те саме можна сказати за Лєсового і Вєніцкого Ржунімагу Перетворили неньку на посміховисько Весь світ волочиться від тупорилих виразів облич наших політиків А чого? Бо 75% дєбілов 6 рочків назад сходили на вибори

Віктор

Ту директорку УЦОЯО трба саму на досліди відправити, разом з Оксеном Лісовим!!! В мене син має рівень володіння англійською С2 (вільне володіння) і він тест НМТ з англійської здав на 163 бали, а його товариш, американець, здав на 168. Ці ЗЕБІЛЬНІ ДЕБІЛИ роблять все, щоб мінімум дітей міг поступити, бо тупою масою керувати легше.

Анонім

Всі накинулись на математику... А для " технаря" - історія це повний треш. Що за завдання: розставте газетні вирізки в хронологічному поріядку, а на тих вирізках загальні фрази, по яким не відслідкуєш історичні події... Це норм????

Не Шариков

Смотрю я на этих руководителей укр. Образования и науки за последние 6 лет, начиная от Новосад и заканчивая нынешними и понимаю, точка невозврата пройдена! Без вариантов.

Яра

Наша система освіти суперечить сама собі. То нашим дітям говорять ,що у них є право вибору, то роблять обов'язковою математику, яку обрав би далеко не кожен. Моя дочка навчається на філології(іноземні мови) . Математику здала на 143 , що суттєво зіпсувало нам середній бал при вступі. Зараз вона перша у рейтингу успішності(бо нема математики). Я так і не змогла їй пояснити, де вона ,вивчаючи іноземні мови, застосує інтеграли, параметни і все решту. ...

Ганна

лісовому дали команду запороти шанс випускникам на вступ до вузів, тому що, наглосакси вважають, що в Україні занадто багато спеціалістів з вищою освітою, тому лісовий і придумав обов'язкову математику!!!!!! Вчителям це шанс розвести на репетиторство, тому, звісно, рішення на ура!!!!!!!!!! Окрім того, вчителі знають, приблизно які завдання будуть на НМТ, відповідно, потрібних дітей надресирують на ці завдання. Ось така мафіозна структура вимальовується!!!!!!!!!!!!! Звісно, діти з бідних сімей, не багатих переселенців приречені на чорну роботу - ну не дітям же шмигаля чи лісового відбудовувати Україну!!!!!!

Ганна

Якби лісовий, пані з американською посмішкою..... були патріотами, відчували себе українцями, а не запроданцями, то ніколи б не пішли на кастовізацію українського народу. Євгеніка - то продукт нацистів!!!!!!!!!!! Але нам прийдеться наших можновладців виховувати, звісно, це їм НЕ сподобається, АЛЕ іншого вибору нам НЕ залишили!!!

Сергій

Математику потрібно здавати всім! Лише кількість завдань зменшити з 22 до 20. Мінімальний поріг - табличка множення. Не здали у коледжі нехай йдуть!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: