Фіксація поточного оцінювання, виведення та корегування семестрової і річної оцінки: розʼяснення

Фіксація поточного оцінювання, виведення та корегування семестрової і річної оцінки: розʼяснення
Дата: 14.03.2025

Як фіксувати поточне оцінювання, виводити й корегувати семестрову та річну оцінки? Це одні з тих запитань, які часто ставлять учителі.

Відповіді на них МОН дає в листі-розʼясненні.

У ньому надано відповіді на такі запитання:

•  Чому оцінювання має здійснюватися за групами результатів?

•  Як спланувати оцінювання за групами результатів?

•  Як вивести семестрову оцінку за групами результатів?

•  Як вивести річну оцінку та скоригувати (за потреби) семестрове й річне оцінювання?

•  Як фіксувати оцінювання за групами результатів у класному журналі (додаткові роз'яснення)?

•  Які є особливості оцінювання за групами результатів у різних освітніх галузях?

У листі наведено приклади заповнення класного журналу залежно від того, яку підсумкову роботу вчитель запропонував учням: окремі за кожною групою результатів чи комплексну, за кількома групами. Цей лист уточнює окремі питання щодо оцінювання, проте не є підставою для зміни рішень педагогічної ради в цьому навчальному році.

Нагадаємо, у звʼязку з викликами, з якими зіштовхнулися вчителі під час упровадження нових підходів до оцінювання з вересня 2024 року, працюємо над спрощенням процедур фіксування результатів оцінювання, оновленням інструкції ведення класного журналу і наданням інструментарію. Для цього створено робочу групу, яка допоможе якісно опрацювати зворотний звʼязок від освітян щодо процедур фіксації результатів навчання, а також увідповіднити всі нормативно-правові акти щодо оцінювання та розробити пропозиції до впровадження нової системи оцінювання. Окрім цього, починаємо співпрацю з розробниками електронних журналів, а також авторськими колективами для врахування нових підходів до оцінювання в електронних системах, підручниках і методичних матеріалах.

Також на базі інститутів післядипломної педагогічної освіти тривають вебінари за освітніми галузями, розклад тут. Вебінар МОН про загальні підходи до оцінювання і процедури виведення семестрових оцінок доступний за посиланням.

Джерело:

Вподобайки:

1
1
0
0
20
2
4

Коментарі

Вчитель

Тобто, петиція, яку підтримало більше 25000 громадян України, про скасування недолугого оцінювання нічого не варта? Єдине, на що спромоглося МОН - посилити комунікацію з освітянами з метою роз'яснення необхідності такого оцінювання? Нехай би автори цього оцінювання попрацювали у школі рік-два на повну вчительську ставку, позаповнювали журнали і табелі за своїми ж рекомендаціями, може тоді щось зрозуміли би...

Українка

Повна неповага до вчителів та ігнорування їхніх вимог, виходом міг бути страйк, а так тільки масові звільнення.Це колгосп із трудоднями, ми повинні себе поважати.

Катерина

Треба їх задавлювати петиціями. Нехай додасться їм роботи.

Марина

Просто немає слів(( Тільки нецензурщина. Якщо вчителі в більшості проти такої форми оцінювання, то, мабуть, це про щось говорить. Вже як тільки над нами не знущаються. Повне знецінення роботи вчителя. Хочеться просто розвернутись і кинути все.

Тетяна

Кому як не вчителям видніше плюси та мінуси даного оцінювання? Якщо вчительство кричить, що оцінювання груп результатів не є ефективним, то, мабуть, треба щось міняти. Та ж ні, міністерство не може визнати своїх помилок, адже вже хтось захистив кандидатську. Треба й далі добивати освіту.

Людмила

А автори статті можуть хоча б за словником перевірити "коригування" чи "корегування". Яка вже мова про освіту

Петро

Повний абсурд!

Петро

Для Людмила: перепрошую, але і коригування, і корегування- допустимі норми орфографії.

Анна

Треба створити ще одну петицію. Це повна неповага до вчителів. Якщо ми щось вимагаємо, нас повинні почути, а не намагатися донести до нас свій абсурд.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: