З вересня 2025 року учні 8-х класів вивчатимуть курс фінансової грамотності. Його вивчення продовжать після переходу в 9 клас. Це обов’язковий предмет у базовій школі, який учні також вивчатимуть у профільній (як курс на вибір).
Про це розповіла Світлана Фіцайло, державна експертка експертної групи з питань шкільної освіти Директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, під час "FinLit Forum: впровадження фінансової грамотності в НУШ".
За її словами:
🔹 5–7 класи вчать фінансову грамотність у курсі "Здоров’я, безпека та добробут";
🔹 для 8–9-х класів це обов’язковий компонент;
🔹 10–11 класи можуть обирати такий курс як факультативний.
Мінімальне навантаження на тиждень – 0,5 годин для 8–9-х класів, а рекомендоване – 0,5 годин для 8-го та 1 година для 9-го класу. Однак школи можуть збільшувати кількість годин на курс фінансової грамотності.
Де взяти додаткові години?
Світлана Фіцайло каже, що їх можна взяти з резерву годин. Адже типова освітня програма має навчальні години для перерозподілу навчального навантаження, а надлишок годин (різницю між мінімальним і рекомендованим навантаженням) школи можуть додавати до інших предметів, затверджуючи це рішеннями педагогічної ради.
Чому учні вчитимуть фінансову грамотність?
Уперше про курс фінансової грамотності в школах заговорили у 2012 році. Діти мають знати, що таке кібершахрайство, депозити в банках або сімейний бюджет.
За цей час курс пройшов шлях від факультативного до обов’язкового.
У законі про освіту, а пізніше в державних стандартах початкової, базової середньої освіти та профільної середньої освіти підприємство та фінансова грамотність визначені як одна з компетентностей, які мають здобути учні.
Коментарі
Додати коментар