14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва та День захисників і захисниць України. Це свято – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців у боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Козацтво – дивовижне явище у світовій історії. Про українське козацтво, Запорізьку Січ уже написано і сказано багато. Упродовж кількох сторіч триває дискусія щодо історії його зародження й розвитку. Актуальним залишається успадкування українською нацією, насамперед її молодим поколінням, волелюбного духу наших предків, виховання гордості за славетні здобутки нашої історії. Ми українці й повинні перш за все пам’ятати: хто ми, звідкіля наші корені.
Напередодні свята Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну тематичну книжкову виставку «Козацька держава – наша гордість і слава», яка складається з трьох розділів.
Перший розділ виставки «Україна – земля козацька» представлений виданнями, які висвітлюють найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва.
Видання другого розділу «Провідники українського козацтва» присвячено українським гетьманам – видатним державним і політичним діячам, талановитим дипломатам, які були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави.
«Степ та воля – козацька доля» – так проголошували козаки, які заснували свої укріплення за порогами Дніпра. Доблесні воїни, лицарі та хоробрі захисники – як тільки не називали козаків їхні сучасники! Життя запорожців повне загадок і таємниць. Про легендарне Військо Запорозьке, про славу, мужність та кмітливість козаків, які мчали світом, як вороний кінь диким полем, знайомить третій розділ виставки «Де козак, там і слава».
Сподіваємося, що запропоновані видання не залишать байдужими тих, хто хоче збагатити знання з історії українського козацтва, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної України.
Коментарі
Додати коментар