Кожна родина дитини з особливими освітніми потребами зможе обрати власний варіант навчання

Кожна родина дитини з особливими освітніми потребами зможе обрати власний варіант навчання

Новий проєкт «Психолого-педагогічне забезпечення якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, орієнтоване на їхнє інтегрування в загальноосвітній простір в умовах інноваційних моделей надання їм освітніх послуг» має на меті створити умови, за яких кожна дитина з особливими освітніми потребами (ООП), незалежно від рівня підтримки, змогла б повноцінно реалізувати свій потенціал, залишаючись  у своїй громаді.

Батьки зможуть самостійно обрати той формат і місце здобуття освіти для своєї дитини з ООП, які найбільше відповідають її потребам. 

Йдеться не про закриття спеціальних шкіл чи відмову від інклюзивного навчання. Навпаки — буде створено зрозумілу й чітку систему, яка забезпечить комфортний перехід дітей між інклюзивним навчанням, спеціальними класами та спеціальними школами. Це дасть змогу враховувати зміни в потребах дитини та відповідно до них адаптувати освітню траєкторію.

Над чим працює зараз команда експертів проєкту?

🔹Розроблення рекомендації щодо супроводу дітей під час переходу між формами навчання.

🔹Проведення навчальних тренінгів для педагогів, щоб надати їм знання й навички для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій дітей з ООП у спеціальних класах загальноосвітніх шкіл. 

🔹Створення освітніх програм і матеріалів, які допоможуть педагогам ефективно працювати з дітьми з ООП.

Також працюємо над забезпеченням злагодженої взаємодії між місцевою владою, освітянами, соціальними службами та батьками для створення ефективної підтримки дітей з ООП. 

Головна мета — сформувати систему, яка дасть шанс кожній дитині реалізувати потенціал та бути залученою в шкільний колектив у рідній громаді.

Проєкт розроблено за ініціативи радниці — уповноваженої з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Фондом «Люмос Україна» та Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: