Усім учителям, які працюють у 5-6 і пілотних 7-х класах НУШ, необхідно пройти навчання про підходи, принципи й методики Нової української школи.
Про це йдеться у розʼясненні Міністерства освіти і науки щодо майбутнього підвищення кваліфікації вчителів.
Для підготовки вчителів 5-6-х класів і 7-х пілотних класів НУШ обрано подібну модель до тієї, яку МОН застосовувало для навчання вчителів початкових класів 2018 року.
У відомстві зазначають, що пройти навчання цьогоріч або в наступному році бажано навіть учителям, які вже пройшли підвищення кваліфікації у 2023 році, оскільки воно враховує реалії, у яких зараз працюють школи, і пропонує поглиблену підготовку.
Зазначається, що пройти навчання мають викладачі усіх предметів і курсів як інваріантної, так і варіативної частини програми, причому за всіма предметами, які вчитель викладає в 5–6 або 7 пілотних класах НУШ.
Водночас вчителям іноземної мови, які здійснили навчання у Британській Раді, Ґете-Інституті, Французькому культурному центрі й отримали відповідний сертифікат, проходити навчання не обовʼязково.
Не можуть скористатись таким навчанням лише педагоги, які перебувають на простої, тобто не забезпечують реалізацію Держстандарту, та вчителі початкової школи.
У МОН наголошують, що обовʼязковість навчання не регламентована нормативними документами, проте у відомстві очікують, що його пройдуть усі вчителі, які працюють у 5-6 і 7-х пілотних класах НУШ.
Навчання буде здійснюватись за кошти освітньої субвенції і може зарахуватись педагогічною радою як чергове підвищення кваліфікації.
Коментарі
Там уже всі з глузду з'їхали? Нова "мітла" сміття по новому не мете. За цю убогу зарплату я погоджусь на курси тільки на Багамах. Міністри хай свої мізки курсами підвищують, а вчителів залиште нарешті в спокої.
Таке відчуття ,що моя дитина навчається в інституті. А в нас тільки 5-й клас. Уроків задають дуже багато. Сидимо до пізньої ночі.дитина відвідує спортивну секцію з 4,6 рочків. Тепер треба все кинути ,для того щоб сидіти з уроками. А на дистанційні часто самоопрацювання. І дитина сама повинна робити купу дослідів з природи, і ще їх описати грамотно. А їх цьому ще навіть не навчили. 🤬🤬🥺🥺
Задовбали!!!Дайте можливість спокійно працювати.-Навіщо ці знущання над вчителями? МОН просимо лише одне-не заважайте!Вам треба показати свою роботу,то йдіть у школу,попрацюйте
Знову викидання коштів. Тобто, те, що вчитель проходив навчання з НУШ - нічого не значить. Треба ж "відмити" кошти. Прийде якась "тьотя" і почне "молоти" одне й те саме, що вже було сказано на минулих курсах. А потім буде вдавати з себе великого цабе, і оцінювати своїх "вихованців". Адже у вчителів є дуже багато часу займатися отаким безглуздям, "водичкою", яку пропонують "великі знавці". Хочеться тільки запитати: "Якого дідька тут коїться?"
У техпрацівниці зарплата вище , ніж у вчителя. На доплати коштів немає.
А тепер співставимо!¡!! Вчителі у вересні пройшли сертифікацію ( скажімо чесно невдало). А тепер їх треба навчити!! І знову ж - навчати хочуть вчителів 5-7 класів, а сертифікація стосується 5- 11 класів. У мене ще одне питання:" Навчання знову без відриву від роботи?" Це вже виходить третя зміна. А жити коли? Родину не бачиш, вихідних немає. Запитайте у наших найкращих вчителів України, що окрім роботи вони бачать? Комп'ютер, конспекти, плани, підготовки до уроків... І так до ночі. А вночі знову жахливі обстріли, руйнування, жахіття. А ви зі своїми обов'язковими курсами!!!
Ще одне, яке, можливо, не стосується теми. Сертифікація - як можна пройти сертифікацію тим вчителям, які працюють в гімназіях . А це лише 5-9 класи. І до чого тут питання про мікроби та бактерії? Ви ж перевіряєте професійну майстерність вчителя, а не адміністратора та медпрацівника. Як то кажуть, напхали всього. А там подивляться- проковтнуть вчителі чи ні!
Всі кошти на ЗСУ. Закінчиться війна, тоді сходьте з розуму!
НУШ не фінансується вже 3 рік, все поклали на плечі вчителя. Пани міністри зажралися і принижують педагогів. Ставка вчителя вищої категорії на 300 гривен вища ніж у техпрацівників, а щоб до неї допрацювати потрібно життя освіті віддати. Молоді вчителя йдіть в бізнес, або на нього працюйте і буде вам щастя, а не освітянське рабство...
У тому то й справа, що ми, як раби- мовчимо-значить згодні на все... Чому я маючи 20 років стажу маю доказувати через сертифікацію, що гідна на якусь грошову подачку. На мою думку потрібно всіх "вище стоячих" - у перефирійні школи на нашу зарплату на років 3. Дати по гектару городу (щоб не вмерли з голоду) і паралельно хай проходять курси і готуються до сертифікації. Не мають права нами керувати ті- хто не " їв вчительського хліба".
Дуже справедливі коментарі.
60 млн грн зі субвенції спрямовують на підвищення кваліфікації керівників, заступників керівників і вчителів закладів освіти, які працюють у 5-6 і 7-х пілотних класах НУШ, а також на підготовку тренерів-педагогів, які будуть навчати вчителів.= ВІДДАЙТЕ ЦІ КОШТИ НА ЗСУ!
Все, написане вчителями, справедливе. Але, на жаль, нічого не зміниться- ніхто оті емоції вичитувати не буде( із т.зв. ,,керівників", які сидять в кабінетах і висмоктують з пальця як не ,,НУШ", то ,,крила успіху" чи ,,інтелект".) І будуть нами керувати теоретики, які тільки й уміють, що лупити пальцями по комп'ютерних клавішах. І оці плачі Ярославни в стилі ,,а от прийди і стань на наше місце" теж недієві.
Всі коментарі правдиві!!! Спрямуйте кошти на ЗСУ! Не знущайтесь над вчителями!!!
Та вони й із тих коштів,що на ЗСУ були спрямовані вк рали.А ви хочете ,щоб з учительських віддали на ЗСУ...З такими порядками скоро і державу втратять...
Так це при тому, що вчителі в 2020,2021,2022 р. (середня ланка) пройшли курси НУШ 5-7 кл. (маємо сертифікати) Тепер знову 😤. Як вони задовбали своїми курсами.......
Треба на чомусь гроші відмити і не дають ні працювати ні жити спокійно.За ті гроші що ви платите вчителям не слід додавати якісь нормативи,вчителі не раби!
Всі наші керовніки з МО живого учня,живого учителя бачили останній раз ,коли навчалися у школі.Ваші проблеми їм непотрібні і невідомі.Ото поплачте…
Додати коментар