МОН затвердило Примірний перелік питань для перевірки знань законодавства кандидатами у директори шкіл

МОН затвердило Примірний перелік питань для перевірки знань законодавства кандидатами у директори шкіл
Дата: 22.05.2020

Міністерство освіти і науки затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, який використовуватиметься для підготовки конкурсу на посаду керівника школи. Відповідний наказ та роз’яснення щодо його застосування оприлюднено на сайті МОН. 

Перевірка знання законодавства, яке регулює загальну середню освіту, є одним з етапів конкурсу на посаду керівника закладу. Зокрема, перевіряється знання законів “Про повну загальну середню освіту” та “Про освіту”, нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти. 

Перевірка відбувається за допомогою письмового чи комп’ютерного тестування. Завдання можуть бути складені на основі питань з Переліку, затвердженого Міністерством. Тест повинен комплексно перевірити знання учасників конкурсу щодо, зокрема:

• забезпечення доступності загальної середньої освіти;

• повноважень засновника та керівника закладу освіти, органів управління в закладі освіти;

• учасників освітнього процесу, їхніх прав та обов’язків;

• забезпечення умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;

• створення безпечного освітнього середовища, зокрема запобігання та протидії булінгу;

• професійного розвитку педагогів, підвищення кваліфікації.

МОН України Джерело:
Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

В першу чергу потрібно перевірити директорів ЗО на те, чи володіють вони ІКТ. Так як директори яким вже за 60 не вміють користуватися комп"ютерами.

Директор школи, який знає усі перелічені питання, але по своїй натурі не господар закладу в душі, не менеджер-організатор, який усіма правда і неправдами робить усе можливе, аби розбудовувати, розвивати свій заклад, творити в ньому цікаві проекти, уроки, заходи; якщо він не є автрриетом для дітей, вчителів- це просто формальний директор для галочки на папері і таких я, активний громадтчький діяч бачила багато, на жаль. На мою власну думку, розвиток і професійність директора можна дуже легко оприділити і перевірити по сайту закладу, по сторінці у соцмережах закладу (Вони не бояться, а навпаки показують діяльність школи, висвітлюють події шкільного диття) Сучасний директор задає тон сучасному стилю закладу і буде робити все, аби його вчителі не просто сухо і нудно вичитували матеріали, а цікаво готувалися до уроків.

Додати коментар