Надано перелік суб’єктів господарювання державного сектору економіки, працівникам яких необхідно повернутися до роботи в Україні (постанова КМУ №481)

Надано перелік суб’єктів господарювання державного сектору економіки, працівникам яких необхідно повернутися до роботи в Україні (постанова КМУ №481)
Дата: 20.05.2022

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2022 р. № 481 визначає, що працівники,  члени виконавчого органу та керівники суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану можуть працювати за межами України лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку https://bit.ly/3yMMyI2.

Ця постанова була хибно сприйнята деякими керівниками закладів освіти, які чомусь вирішили, що це стосується працівників закладів освіти. 

Тому ці керівники неправомірно почали вимагати від працівників закладу освіти повертатися та  працювати безпосередньо у будівлях закладів освіти, хоча частина працівників може і має право працювати дистанційно незалежно від того, перебувають вони в Україні чи за кордоном. 

Особливо небезпечним є такий примус, коли заклад освіти знаходиться у зоні бойових дій або близько до неї,  особливо коли у закладі освіти відсутнє укриття чи бомбосховище.

Більшість працівників сфери освіти - це жінки, які мають малолітніх дітей, і вони змушені під загрозою втрати роботи повертатися до небезпечних населених пунктів, наражаючи на небезпеку не лише себе, але й дітей.

Тому я зробив запит до Кабінету Міністрів України щодо надання роз’яснення, хто саме підпадає під дію цієї Постанови. 

Надаємо роз’яснення, які нам надало Міністерство економіки України разом із супутнім коментарем.

Одразу звертаю увагу, що практично всі заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої, позашкільної освіти не є суб’єктами господарювання державного сектору економіки. 

! Тобто працівників закладів освіти Постанова №481 не стосується. 

Суб’єктами господарювання державного сектора економіки є суб’єкти, що діють на основі лише державної власності, а також суб’єкти, державна частка у статутному капіталі яких перевищує 50% чи становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб’єктів (стаття 22 Господарського кодексу України https://bit.ly/3wBeBHp). 

Перелік суб’єктів господарювання державного сектору економіки (державних підприємств, їх об’єднань, дочірніх підприємств та господарських товариств, державна частка у статутному капіталі яких перевищує 50 відсотків) оприлюднений в реєстрі на вебсайті Фонду державного майна України https://bit.ly/3lnwrbJ

УВАГА! ЯКЩО ВАШОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ У ЦЬОМУ ПЕРЕЛІКУ НЕМАЄ, ТО ПОСТАНОВА №481 НЕ МОЖЕ ЗАСТОСОВУВАТИСЯ ДО ПРАЦІВНИКІВ ЦЬОГО ЗАКЛАДУ.

У цьому переліку ми знайшли лише два заклади освіти. Це державне підприємство "Державний позашкільний навчальний заклад "Перспектива" (м. Київ) та Київський університет права Національної академії наук України.

Ми проаналізували цей реєстр щодо сфери освіти. Й звернули увагу, що суб’єктами господарювання державного сектору економіки у сфері освіти є чітко визначені окремі державні підприємства, навчально-науково-методичні центри, інститути, спеціалізовані видавництва, науково-виробничі, торговельно-промислові підприємства, підприємства громадського харчування для закладів освіти, підрозділи закладів освіти та інші підприємства, засновником яких є Міністерство освіти і науки України, місцева влада або відповідний заклад освіти. 

На нашому сайті наводимо перелік деяких із них (звертаємо увагу, що деякі суб’єкти наразі знаходяться в стані припинення, тому їх ми в перелік не включали):  https://bit.ly/38Fzmdc .

Докладніше:  https://bit.ly/3lnwrbJ.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: