«Написати твір? Кайф…» П’ять ідей, що закохають дітей у написання творів

«Написати твір? Кайф…» П’ять ідей, що закохають дітей у написання творів
Дата: 14.09.2023

Вправи для заохочення учнів до написання есе, рецензій та відгуків.

Мрія кожного вчителя — щоб учням на його уроках було максимально цікаво, а мрія кожного учня — щоб на уроках було максимально весело. Виходить що, бажання цих двох категорій повністю збігаються, залишилося лише прокласти між ними місток — вправи.

Ми підібрали для вас 5 методів, що допоможуть учням правильно оцінювати інформацію, швидко її обробляти та максимально просто викладати на папір. 

Одна світлина — одна вигадана історія

Усі фото мають минуле, особливо колоритними є ретросвітлини. Розглядати їх —  надзвичайно захопливе заняття, тож нехай діти розгадають події та персонажів, зображених на старих фото.

Принцип виконання: Запропонуйте учням переглянути кілька старих фотографій, на яких зображені невідомі їм люди. Нехай діти вгадають хто це, який період і які події тут відбуваються. Або хай вигадають власний сценарій розвитку подій.

Таким же чином учні можуть написати історію про видатного письменника, культурного діяча чи художника минулого: що любив, чим захоплювався, з ким дружив, а з ким ворогував. Хай діти описують і вигадають усе, що їм заманеться, коли бачать старовинне зображення. Це розвиває уяву, творче мислення, а також ви отримаєте унікальну можливість перевірити рівень засвоєння учнями пройденого матеріалу.

Приклади допоміжних запитань:

✔ Коли зазнімкували світлину?

✔ Хто на ній зображений та чим вони зайняті?

✔ Де розгортаються події?

✔ Які емоції відчувають герої?

✔ Про що свідчить їхні зовнішній вигляд?

Твір-рецензія

Написати якісний відгук чи рецензію на книжку — справа доволі нелегка, оскільки тут необхідно глибоко розуміти сюжет. Проте якщо це роблять професійні літературні критики та експерти, то зможуть і ваші учні. Таким чином вони не просто сухо перекажуть зміст, а глибоко зануряться в аналітичні роздуми.

Принципи виконання: Дайте учням рандомний твір з навчальної програми, чи будь-яке кіно, і нехай напишуть на нього рецензію чи літературний відгук. Це завдання розвине у дітей творчий потенціал.

Сто слів

Скласти текст на чітко визначену кількість слів — це досить складне завдання. Якщо не вірите — спробуйте самі.

Принцип виконання: Запропонуйте учням написати твір на запропоновану тему, який складатиметься зі ста слів. Ускладнити завдання можна якимись фразеологізмами чи виразами у переносному значенні.

Дане завдання вимагає від учнів зосередженні та аналітичного мислення.

Влучний заголовок

Правильна назва продукту — це вже половина успіху. Процес вигадування влучного заголовка може тривати годинами, проте витрачений час вартий цих зусиль, бо саме від назви залежить чи зверне людина увагу на книгу або кінострічку, чи ні.

Принцип виконання: Нехай учні придумають свої назви для відомих творів відповідно до їх стилістики, не вживають імена героїв та повністю передають зміст. Потім поділіть їх на команди та хай відгадують який твір захований під кожним заголовком.

Творче переосмислення

Ця вправа натренує в учнів навичку створення різноманітних форм літературної творчості зі збереженням початкового змісту. Це навчить дітей бачити ситуацію з різних сторін.

Принцип виконання: дайте учням можливість переробити сюжет твору чи кінострічки на власний манір: з драми зробити комедію, а з вірша зробити біографію головного героя. Не бійтесь інтегрувати у свої уроки елементи гри та творчі моменти, це дасть дітям шквал позитивних емоцій. 

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Світлана

Супер- ідеї. По- спражньому, я, як учитель зі стажем, це роблю, крім конкретного завдання на конкретну кількість слів. Та все ж таки спробую. Погоджуюся з тим, що діти люблять, щоб на уроці було весело. А головне- любов до дітей та справедливість.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: