Новий освітній омбудсмен Надія Лещик висловила бажання послабити надмірне навантаження на вчителів, що викликано необхідністю проведення різноманітних конкурсів та олімпіад.
Про це вона заявила в інтервʼю Українській правді.Життя, коментуючи запитання про те, що проведення таких заходів зазвичай є додатковим пунктом у шкільній звітності.
За її словами, в Офісі освітнього омбудсмена є наміри зробити дослідження цього питання.
«Нещодавно побачила лист, в якому Управління освіти наказує закладам освіти пройти онлайн-курс (він не належить державній установі чи організації), а потім ще принести ксерокопії сертифікатів в управління освіти. Так вони будуть контролювати, чи пройшли цей курс освітяни. Але у нас є академічна свобода вчителя, тож я зробила запит щодо цього листа та отримала його офіційно», – сказала Лещик.
Окрім того, вона зауважила, що має у своєму розпорядженні інший лист, у якому обласний департамент культури наполегливо «просить» усі територіальні громади області забезпечити проведення тематичних заходів з певної події, а про проведену роботу відзвітуватися до визначеної дати.
«Тобто – академічна свобода вчителя постійно порушується. Це перше. По-друге, я інколи заходжу на сайти шкіл, і дивуюся: у нас не школи, а якісь культурні організації. Коли ці педагоги ще встигають вчити дітей?», – запитується омбудсмен.
Вона наголосили, що хотіла б змінити цю ситуацію, тому що не має бути примусу до цих заходів.
«Школам можна надсилати пропозиції, а вчителі вже мають право обирати, який захід чи олімпіаду проводити, брати участь чи не брати. А у нас такі речі роблять у наказовому порядку і вимагають звітності. Це радянська система. Я збираю колекцію таких листів, тому, педагоги, надсилайте мені такі листи, вони порушують ваші права», – зауважила новий освітній омбудсмен.
Також вона констатувала, що це є доволі великим навантаженням, якого не має бути, особливо під час війни.
«Через це ми маємо перевантаження вчителів – вони, крім своїх прямих обов'язків навчати дітей, мають робити ще дуже багато всього, а під час війни навантаження лише збільшилося. Це стресова робота. Вчителів навпаки треба розвантажувати», – сказала Лещик.
Коментарі
Якщо Надії Лещик удасться втілити в життя задумане, то вона стане героїнею нашого часу! Ще нікому послабити бюрократичну машину, у якій учитель як маленький гвинтик, не вдавалося. Думаю, що вчителі висунуть освітнього омбудсмена на нагородження в номінації «Захисник інтересів учителя»!
Дійсно вчити дітей немає часу. Конкурси, фотозвіти, папірці. Треба провести урок, зробити фото і ще вчасно надіслати.
Вчора вже отримали чергові 2 положення про участь в конкурсах професійної майстерності на районному рівні. І це Запоріжжя, війна під боком, бігаємо по укриттях, світло вимикають постійно, а Правобережний відділ освіти як навіжений плодить нам конкурси. Вже немає сил.... допоможіть!!!
Сумнівно що цьому хтось зарадить, чиновники в освіті і тримають свої зади на цих олімпіадах(які нікому не потрібні) і конкурсах...
У нас взагалі вчителі щодня проводять заходи.Вимагають обов"язковий звіт-фото.
Уявіть - сільська школа, вчитель української мови - один, і крім звичайного навантаження (підготовка та проведення уроків, перевірка зошитів) - від початку навчального року: - конкурс з української мови імені Петра Яцика; - шкільний етап предметних олімпіад; - конкурс імені Тараса Шевченка; - конкурс листів Святому Миколаю; - конкурс творчих робіт «Стежками Каменяра» і т.д.
Знову анонси, які хочеться побачити в реаліях. Сумніваюся у результатах. Багато розмов
Премія вчителя залежить від адміністрації,яка враховує вашу участь у заходах
Дай, Боже, сили. За Вас будуть молитися вчителі, учні та свідомі батьки
Просимо звернути увагу на вузи. Якщо у школах конкурсоманія, то у вузах - рейтингоманія. Викладачі не лише гоняться, щоб ті рейтинги підвищити (високими індексами в скопусах, публікаційними топами, кількістю конференцій, написаних за РІК!!!! посібників , статей, монографій, підручників), але й рейтингові шкали творяться вручну ректоровими прихвостнями - бухгалтерами!!! Ніхто ніякої ні винагороди, ні премій, ні шанування за ці перегони немає - війна, контракти на рік, ставки по 0.75(((. Мало того, усіх зі ступенем втягнули в освітній менеджмент на волонтерських засадах - ми не лише готуємо пакети до акредитацій, але й на нас поклали відповідальність за проходження акредитацій, натомість для економії коштів поліквідовували осередки, штати, відділи, які напряму цим повинні займатись. Про щорічно нові курси уже ніхто й не скаржиться((( Ці звірства покращенням називаються???
Свято вірю....
Ви (написавші тут) усі ідіоти (без мене, бо я щось роблю у цьому реальному житті) – якщо ніколи не чули про посадову інструкцію вчителя, колективний договір (якщо такий є), та обов’язкові інструкції з охорони праці та техніки безпеки, а також якщо свідомо ігноруєте Основи законодавства України про охорону здоров'я, згідно зі статтею 6 ("Право на охорону здоров'я") якого, "кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає": https://zakon.rada.gov.ua/go/2801-12 Не називайте себе педагогами – якщо не знаєте (та не бажаєте, чи/або колись бажали б знати) елементарних основ теорії держави і права. Спитайте себе — чому ви зможете навчити якихось дітей, якщо нездатні – на своєму прикладі – побудувати державу — спочатку для себе, у своїй школі. Через таких та численні низменні покоління отакого "виховання" (у лапках) чинне національне "недоутворення" дезінтегрується просто на очах для усіх нині тут живущих, та не стане ніколи відомою для будь-яких майбутніх новонароджених – не у цій пустелі, звичайно.
Невже ми почнемо ,,нормально" вчити дітей. Класні керівники - це окрема група педагогів, які протягом тижня мають з дітьми або ж самі виконати колосальну роботу, написати звіт, виставити фото в групу, в фейсбук. Інколи треба вдень провести 3 заходи на різноманітні теми. Шановні колеги, від цього мета виховної роботи не стане кращою.
Пані Тамаро, не особисто до Вас, а до Вашого допису. Який на*уй "фейсбук"? Який правовий статус він у нас має? Як, у множині, ви уявляєте собі аргумент в суді "я/вона не виставила фото в фейсбук" тому "залишилася без премії"? Ото ж.
Я вже не кажу про – яке право – без згоди неповнолітніх дітей, може будь-хто мати, щоб оприлюднювати їх зображення до досягнення ними віку прийняття рішень про це ними самими?
Не бачу користі в існуванні МОН, купи чиновників від освіти всіх рівнів, розвели папероманію та звітоманію, а те, що різними курсами закидали, то мають мабуть з того всього зиск(матеріальний), задарма навряд так втримались би. А профспілки інколи зойкнуть тихенько, а так їх і не чуть. Якби цю всю «братію» одномоментно прибрали, навчально-виховний процес тільки б виграв, вчителі б ожили і почали вчити потрібному, корисному і цікавому, як вони це вміють робити. А курси можна проходити в педінститутах, нічим не гірше і по суті.
Конкурси вже не розумієш навіть з чого,щодня. Батьки сваряться,коли це закінчиться,такий складний час,нам головне щоб діти навчалися,а тут щодня то заходи якісь,то конкурси малюнків,то аплікації,то фото....Щодня надсилають повідомлення пройти якесь тестування,то курси ....на різних сайтах,та якби вони стосувалися роботи,а то хтось тестує свої розробки,а вчителі розгрібайте, ще й позначкою " Обов'язково", а не пройдете - начувайтесь. Коли ж ми будемо просто навчати учнів!
А кому потрібно,щоб дітей навчали ? Просто вчителів треба тримати в стойлі недолугими чиновниками в освіті
Олімпіади не потрібні дітям. Ми просимо дітей і батьків , щоб діти їхали на олімпіади і конкурси. Діти питають , а що це нам дає, Особливо коли олімпіади у Неділю, то жахіття.
Вражає також, що 80% заходів - поминальні, гіперболізовано патріотичні, всюди страх, сльози, смерті. Така історія, але не можна від початкової школи настільки запихати це дітям у голови, максимально оминаючи позитивні теми. Маніпуляція страшна...що буде в голові людини, якщо з дитинства акцентувати на тому, що нас у всі віки винищували і мордували?? Питання до психологів...
Багато років працюю в освіті, розмови не міняються, вчителів навантажують все більше і більше, коли починаєш відстоювати свої права, то стаєш ворогом, починають принижувати, особливо "подобається" коли адміністрація лякає, що під час війни може звільнити без пояснення. Ну що тут скажеш, реформи нові, а кнут той самий.
Додати коментар