Новий освітній омбудсмен Надія Лещик висловила бажання послабити надмірне навантаження на вчителів, що викликано необхідністю проведення різноманітних конкурсів та олімпіад.
Про це вона заявила в інтервʼю Українській правді.Життя, коментуючи запитання про те, що проведення таких заходів зазвичай є додатковим пунктом у шкільній звітності.
За її словами, в Офісі освітнього омбудсмена є наміри зробити дослідження цього питання.
«Нещодавно побачила лист, в якому Управління освіти наказує закладам освіти пройти онлайн-курс (він не належить державній установі чи організації), а потім ще принести ксерокопії сертифікатів в управління освіти. Так вони будуть контролювати, чи пройшли цей курс освітяни. Але у нас є академічна свобода вчителя, тож я зробила запит щодо цього листа та отримала його офіційно», – сказала Лещик.
Окрім того, вона зауважила, що має у своєму розпорядженні інший лист, у якому обласний департамент культури наполегливо «просить» усі територіальні громади області забезпечити проведення тематичних заходів з певної події, а про проведену роботу відзвітуватися до визначеної дати.
«Тобто – академічна свобода вчителя постійно порушується. Це перше. По-друге, я інколи заходжу на сайти шкіл, і дивуюся: у нас не школи, а якісь культурні організації. Коли ці педагоги ще встигають вчити дітей?», – запитується омбудсмен.
Вона наголосили, що хотіла б змінити цю ситуацію, тому що не має бути примусу до цих заходів.
«Школам можна надсилати пропозиції, а вчителі вже мають право обирати, який захід чи олімпіаду проводити, брати участь чи не брати. А у нас такі речі роблять у наказовому порядку і вимагають звітності. Це радянська система. Я збираю колекцію таких листів, тому, педагоги, надсилайте мені такі листи, вони порушують ваші права», – зауважила новий освітній омбудсмен.
Також вона констатувала, що це є доволі великим навантаженням, якого не має бути, особливо під час війни.
«Через це ми маємо перевантаження вчителів – вони, крім своїх прямих обов'язків навчати дітей, мають робити ще дуже багато всього, а під час війни навантаження лише збільшилося. Це стресова робота. Вчителів навпаки треба розвантажувати», – сказала Лещик.
Коментарі
Якщо Надії Лещик удасться втілити в життя задумане, то вона стане героїнею нашого часу! Ще нікому послабити бюрократичну машину, у якій учитель як маленький гвинтик, не вдавалося. Думаю, що вчителі висунуть освітнього омбудсмена на нагородження в номінації «Захисник інтересів учителя»!
Дійсно вчити дітей немає часу. Конкурси, фотозвіти, папірці. Треба провести урок, зробити фото і ще вчасно надіслати.
Вчора вже отримали чергові 2 положення про участь в конкурсах професійної майстерності на районному рівні. І це Запоріжжя, війна під боком, бігаємо по укриттях, світло вимикають постійно, а Правобережний відділ освіти як навіжений плодить нам конкурси. Вже немає сил.... допоможіть!!!
Сумнівно що цьому хтось зарадить, чиновники в освіті і тримають свої зади на цих олімпіадах(які нікому не потрібні) і конкурсах...
У нас взагалі вчителі щодня проводять заходи.Вимагають обов"язковий звіт-фото.
Уявіть - сільська школа, вчитель української мови - один, і крім звичайного навантаження (підготовка та проведення уроків, перевірка зошитів) - від початку навчального року: - конкурс з української мови імені Петра Яцика; - шкільний етап предметних олімпіад; - конкурс імені Тараса Шевченка; - конкурс листів Святому Миколаю; - конкурс творчих робіт «Стежками Каменяра» і т.д.
Додати коментар