Оголошено збір книжок для дитячих бібліотек, які постраждали внаслідок бойових дій

Оголошено збір книжок для дитячих бібліотек, які постраждали внаслідок бойових дій
Дата: 22.11.2022

 Внаслідок військової агресії в Україні зруйновано 105 бібліотек, а понад 250 пошкоджено. Більшість із них знаходяться у Донецькій – 31%, Київській – 21%, Миколаївській – 13% та Харківській – 11% областях. Знищено й бібліотечні фонди. Таку статистику навів перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв під час бібліотечного марафону 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек.

Зрозуміло, що на сьогодні ця цифра ще збільшилася. Лише в Києві 10 жовтня від обстрілів по центру столиці постраждали одразу декілька бібліотек.

Серед дитячих бібліотек найбільше постраждала Донецька обласна бібліотека для дітей у місті Маріуполі. Бібліотека знищена повністю. Були влучання у Миколаївську обласну бібліотеку для дітей ім. В.О. Лягіна, Чернігівську міську бібліотеку для дітей імені О.П. Довженка. Понівечені бібліотека для дітей Макарівської селищної ради та Бородянська дитяча бібліотека у Київській області, пошкоджені Нікопольська центральна міська бібліотека для дітей, Ізюмська міська дитяча бібліотека. Чимало дитячих бібліотек зазнали збитків на деокупованих територіях та в населених пунктах, де були чи тривають бойові дії.

Тож ми звертаємося до вас, наші дорогі користувачі! Підтримаймо разом зранені війною бібліотеки і зберімо книжки для їхніх читачів.

Приносьте нові дитячі книжки українською мовою у бібліотеку за адресою: Київ, вул. Януша Корчака, 60

Ще трошки інформації про дитячі бібліотеки, які мужньо тримаються та працюють, незважаючи на обстріли і руйнування:

У містах Запоріжжі та Миколаєві, де російські ракетні обстріли відбуваються практично щодня, бібліотеки для дітей продовжують працювати. Миколаївська обласна бібліотека для дітей імені В.О. Лягіна, яка мала влучання у дах, працює й далі, обслуговуючи читачів.

Працює Запорізька обласна бібліотека для дітей, а більша частина (15) дитячих бібліотек Запорізької області знаходиться на тимчасово окупованих територіях, ще три бібліотеки — у зоні бойових дій, наразі тільки три – на підконтрольній території і вони зараз працюють, обслуговують читачів, проводять заходи. Ховаються під час повітряних тривог, але продовжують працювати. Частина бібліотек з окупованих територій працюють онлайн як інформаційні майданчики та продовжують виконувати основну функцію — надавати якісний контент і популяризувати книгу та читання.

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар