Онлайн-інструменти на уроках історії

Онлайн-інструменти на уроках історії
Дата: 29.03.2022

Learning Apps –  онлайн-сервіс, за допомогою якого учитель може створювати та зберігати різноманітні  мультимедійні дидактичні вправи. Цей  конструктор інтерактивних завдань, дає можливість учням перевірити та закріпити свої знання в цікавій ігровій формі під час уроку, або вдома. Для цього учителю необхідно перейти за посиланням https://learningapps.org/, створити свій обліковий запис  в даному онлайн- середовищі , заповнивши аплікаційну форму. Вже у  власному «кабінеті», можна створювати інтерактивні вправи, використовуючи шаблони, які пропонує даний сайт.

Перевагами даного сервісу є можливість вбудовувати у завдання зображення, відео- та звукові файли, наявність різних шаблонів дидактичних вправ, наприклад, «Пазл», «Вибір», «Поділ на групи», «Знайти пару», «Класифікація»,  «Просте упорядкування», «Числова пряма», «Кросворд», «Вікторина» та ін. Кожен учитель має можливість зберігати колекцію власних завдань у папці «Мої вправи» та створити для кожного учня профіль, задати пароль для його входу, таким чином створюється клас чи група учнів «Мої класи», для якого можна запропонувати вправу чи колекцію вправ.

Kahoot! – онлайн-сервіс, за допомогою якого можна створювати вікторини, тести, дидактичні ігри для учнів і успішно їх використовувати в освітньому процесі. Для цього учитель повинен  зайти на сайт за посиланням https://kahoot.com/ та зареєструватися.

Створивши свій обліковий запис, учитель має змогу створювати свої інтерактивні навчальні ігри. Даний сервіс пропонує наступні шаблони для створення вправ Quiz (вікторина), Jumble (перемішати), Survey (огляд).

Застосування даного онлайн-сервісу сприяє створенню позитивної атмосфери в колективі, розвиває критичне мислення, підвищує мотивацію до навчання.

HP5 – онлайн-сервіс, за допомогою якого можна створювати різноманітні інтерактивні вправи. Дана програма містить 42 шаблони завдань, що дає змогу учителю організувати як індивідуальну, так і командну роботу на різних етапах уроку. Інтерфейс простий і зрозумілий. Щоб почати працювати у даному сервісі, Вам необхідно перейти за посиланням https://h5p.org/ та створити свій обліковий запис, заповнивши аплікаційну форму.

Тоді Ви зможете переглянути приклади завдань та створити свої, зокрема, діалог-карти, флеш-карти, ігри, вікторини, інтерактивне відео, інтерактивні презентації, колаж та інше.

Використання даного онлайн-інструменту робить урок цікавим,  інтерактивним, активізує критичне мислення, сприяє розвитку пам’яті та уваги  школярів, дає можливість учням швидко повторити та узагальнити вивчений матеріал.

Rebus 1. com – генератор ребусів. За допомогою даної програми можна зашифрувати  будь-яке слово у вигляді ребусу. Для цього Вам необхідно перейти за посиланням http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator та ввести слово чи фразу.

Програма відразу згенерує ребус та запропонує декілька його варіантів. Застосування ребусів на уроках стимулює абстракте мислення, розвиває увагу та логічне мислення учнів, мотивує їх до навчання.

Генератор QR –коду. Ви можете згенерувати qr–код за допомогою багатьох програм. Пропонуємо Вам перейти за посиланням https://www.qrcode-monkey.com/, швидко створити штрих-код та зашифрувати інформацію, зокрема, текст, відео, зображення і т.д.

Перевагою застосування QR–коду на уроках є легке його розпізнавання за допомогою сканування камерою смартфона та швидкий доступ учнів до інформації. Необхідною умовою використання даного інструменту є наявність мобільного додатку на телефонах учнів (залежно від операційної системи) для сканування QR–коду.

UtellStory – онлайн -сервіс для створення цифрових історій, використовуючи відео, аудіо, світлини, текст, зображення. Для цього Вам необхідно перейти за посиланням  https://www.utellstory.com/, зареєструватися та створювати свої цікаві історії.

Цей сервіс пропонує дві форми роботи: індивідуальну, тоді  цифрова історія зберігається як story та командну – topic. У другому варіанті кожний учень має можливість долучитися до створення спільної історії. Для цього учні підключаються до topicа, створеного учителем, та спільно її редагують. Створеною історією можна поділитися за допомогою  електронної пошти чи поширити її через соцмережі.  Даний сервіс дозволяє зацікавити учнів до вивчення нового матеріалу та стимулює до подальшого поглиблення знань.

My storybook – онлайн -сервіс для створення цифрових історій-оповідань за допомогою персонажів, картинок, тексту. Спочатку Вам необхідно перейти за посиланням  https://www.mystorybook.com/ та зареєструватися.

А далі обрати персонажа та поринути у написання оповідання.

Таким чином, Ви і ваші учні подають інформацію, розповідаючи цікаву історію, яка має детальний сюжет, головного героя, основні події та візуалізацію. Гарний інструмент для подачі нового матеріалу та закріплення знань.

Popplet – онлайн-сервіс створення ментальних карт. Перейдіть за посиланням  http://popplet.com/.

Створіть свій обліковий запис та створюйте New Popplet, використовуючи відео, текст, зображення.

Даний сервіс дозволяє учням самостійно чи в команді створити графічний конспект, схеми, систематизувати нову інформацію, впорядкувати власні ідеї та презентувати їх. Цей інструмент візуального мислення допоможе краще зрозуміти та запам’ятати новий матеріал.

Аналогові інструменти

Сенкан (сенквейн) – це п’ятирядковий вірш, який пишеться за заданим алгоритмом і складається із одинадцяти слів.

1 рядок – іменник (тема) – це  явище, об’єкт чи предмет, який осмислюють

2 рядок – два прикметника, що виражають ознаки та властивості даного об’єкта, предмета чи явища

3 рядок – три дієслова, що визначають характерні дії об’єкта, предмета чи явища

4 рядок – фраза-судження з теми із чотирьох слів, яка висловлює власне ставлення до теми, свої почуття

5 рядок – слово-синонім чи слово-асоціація (іменник), яке виражає власне тлумачення даного предмета, об’єкта чи явища.

Даний інструмент дозволяє стимулювати образне мислення, розвиває креативність учня, дає можливість школяру висловити своє ставлення до певної інформації, тому урок стає більш емоційно наповненим. Крім того, швидко та ефективно узагальнюється матеріал, активізується розумова діяльність учнів. Цей інструмент мотивує та заохочує учнів до навчання.

Лепбук – інтерактивна збірка матеріалів  (книжечка, блокнот) з певної теми, яка містить різноманітні комірки, кишеньки, наліпки, які можна переміщати, зроблена своїми руками. Учні самостійно чи командою створюють лепбук за допомогою паперу, кольорових наліпок, маркерів, фарб, клею, ножиць та ін., що є кінцевим продуктом певного міні-дослідження із заданої теми. Цей інструмент дозволяє систематизувати, узагальнити та повторити вивчений матеріал, розвиває креативність, критичне мислення. Формує соціальні, комунікативні навички, вміння працювати в команді, естетику, вміння аналізувати та структурувати інформацію.  Як створити лепбук? Спочатку оберіть тему, далі складіть план та подумайте над макетом лепбука і приступайте до його виконання.

Інтелектуальна карта (mind maps) – це інструмент, який дозволяє графічно структуризувати власні думки, розвинути аналітичне та асоціативне мислення. Центральнтим поняттям є завжди якийсь об’єкт, ідея, предмет чи явище, від якого радіально будуються відгалуження, що служать його відповідними складовими частинами, а вони, в свою чергу, теж стають центральними поняттями і т.д. Необхідно, щоб інтелектуальна карта містила не лише слова, а й графічні образи.  Створюється схема, яка візуалізує певну інформацію, кожне поняття в якій сполучене з іншими асоціативними зв’язками. За допомогою мапи думок можна легко пригадати вивчений матеріал,  поглибити свої знання із заданої теми, побачити взаємозв’язок між поняттями, глибше зрозуміти тему.  Мапа думок є ефективним засобом творчого розвитку учня.

Fishbone

Метод  Fishbone

«Фішбоун» (рибна кістка) полягає в постановці проблеми, яка вивчається на уроці, у визначенні її аспектів і знаходженні аргументів, фактів на підтвердження тієї або іншої точки зору на цю проблему.Суть даного методичного прийому - встановлення причинно-наслідкових взаємозв'язків між об'єктом аналізу і впливаючими на нього факторами, вчинення обґрунтованого вибору. Додатково метод дозволяє розвивати в учнів навички роботи з інформацією і вміння ставити і вирішувати проблеми.

Запропонуйте кожній групі зображення риб’ячого скелету, яке включає в себе чотири основні блоки, представлені у вигляді голови, кісток та хвоста риби:

•  голова – тема, питання або проблема, що підлягає аналізу;

•  верхні кістки – основні поняття теми та причини виникнення проблеми;

•  нижні кістки  – факти, що є підтвердженням певних причин чи понять, вказаних у схемі;

•  хвіст – відповідь на поставлене питання, висновки.

Часто буває, що ескіз скелета риби слід зробити самостійно підрахувавши попередньо кількість можливих фактів, та причин!

Коли схема повністю заповнена, настає час детального аналізу причин та наявних фактів.

Після обговорення в групах, учні презентують результати роботи перед класом, аргументуючи свої висновки та відповідаючи на питання однокласників. Потім попросіть учнів подумати про те, що нового вони дізналися, яких висновків дійшли та наскільки успішною була дискусія.

Розробка

Ярослав Согор - вчитель СЗШ №7, менеджер культури, історик. Експерт з питань освіти  ГО "Простір суспільних ініціатив", лектор. Спікер освітніх форумів.

Вподобайкі:

2
0
0
0

Коментарі

Хомич Наталія

Я ОЗНАЙОМИЛАСЬ ІЗ РІЗНОМАНІТНИМИ ОНЛАЙН -ІНСТРУМЕНТАМИ ,ТА ІХ ЗАСТОСУВАННЯ НА УРОКАХ ІСТОРІІ,ЯКИЙ МАТЕРІАЛ ЗНАХОДИТЬСЯ У НИХ .

Петльована Оксана

Переглянула та ознайомилась із різними онлайн - інструментами.

Климочко Сергій

Буде над чим попрацювати на канікулах.

Рохмаіл Ольга

Дякую за цікавий матеріал. Є над чим працювати.

Марія Шевців

Дякую. Переглянула й ознайомилася з онлайн інструментами

Оксана Бамбурова

Справді, корисний матеріал. Неодмінно скористають для проведення уроків. Дякую!

Ільців Оксана

Дякую,пізнавальний матеріал та легкий для опрацювання.

Кладова Ірина

Дякую, цікаво , пізнавально , якісно!

Місяйло Катерина

Дякую, пізнавальний та корисний матеріал для опрацювання.

Юлія

Щиро вдячна, дізналася про нові сервіси тепер уроки будуть ще цікавішими)

Ганна Павлів

Дуже цікаві онлайн- сервіси.Обов'язково скористаюся для проведення уроків.Дякую.

Надія

Обов`язково скористаюсь на уроках. Дякую за інформацію

Автор

Чому не вказано посилання за яким ви взяли ці матеріали?

Знайшов

Автор, в останньому абзаці вказано "Розробка Ярослав Согор - вчитель СЗШ №7, менеджер культури, історик. Експерт з питань освіти ГО "Простір суспільних ініціатив", лектор. Спікер освітніх форумів. Джерело: Інтерактивний Львів (з гіперпосиланням)"

Додати коментар

Новини:

Поділитися: