Оновлений Порядок переведення учнів ЗЗСО на наступний рік навчання: основні аспекти та нововведення

Оновлений Порядок переведення учнів ЗЗСО на наступний рік навчання: основні аспекти та нововведення
Дата: 07.05.2025

Готуємось до завершення навчального року

Наказами МОН від 15.04.2025 №570 та від 23.04.2025 №614 внесено зміни до Порядку переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання.  Які нововведення містить оновлена редакція цього документа? Розбираємось докладно, щоб забезпечити коректне та своєчасне завершення 2024/2025 навчального року відповідно до чинного законодавства!

Загальні засади

Цей Порядок визначає умови та процедуру переведення учнів закладу загальної середньої освіти на наступний рік навчання, крім закладів спеціалізованої освіти. Процедура переведення реалізується виключно через програмно-апаратний комплекс АІКОМ або сумісні освітні інформаційні системи, зокрема мобільний додаток «Мрія».

Переведення учнів (крім 1-х та 2-х класів) на наступний рік навчання здійснюється на підставі:

• результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання учнів та/або їх державної підсумкової атестації (для учнів 4-х і 9-х класів);

• рішення педагогічної ради;

• наказу керівника закладу загальної середньої освіти, виданого в електронній формі з використанням АІКОМ або інших онлайн-сервісів. Упродовж 5 робочих днів з дати його прийняття він має бути оприлюднений на інформаційному стенді та вебсайту закладу з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».

Для учнів, які були зараховані до 1 класу після 2018 року, при переведенні/вибутті обов’язково видається свідоцтво досягнень. Оригінал надається законному представнику не пізніше 1 липня, а копія зберігається в особовій справі.

Відсутність результатів річного оцінювання та/або ДПА

Учні 4-х і 9-х класів, які не мають результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або ДПА, проходять відповідні процедури:

• до початку нового навчального року — річне оцінювання за графіком та завданнями, погодженими педагогічною радою та затвердженими наказом керівника ЗЗСО. Якщо заклад освіти не забезпечує здобуття базової середньої освіти, учні проходять річне оцінювання у екстернатній формі;

• ДПА — у встановленому порядку, визначеному Порядком проведення державної підсумкової атестації.

Учні, які не мають результатів річного оцінювання та/або ДПА у зв’язку із невідвідуванням закладу освіти більше 6 останніх місяців навчального року поспіль та за умови відсутності будь-яких відомостей щодо місця перебування їх або їхніх законних представників:

• визнаються такими, що вибули із закладу загальної середньої освіти. Особова справа та результати оцінювання попередніх років цих учнів зберігаються у закладі освіти відповідно до законодавства;

• не переводяться на наступний рік навчання згідно з рішенням педагогічної ради, що оформляється відповідним наказом керівника ЗЗСО. Рішення про вибуття учнів з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування може бути прийняте за умови його погодження відповідною службою у справах дітей.

Упродовж одного робочого дня з дати прийняття педагогічною радою відповідного рішення інформація щодо визнання учня таким, що вибув із ЗЗСО, має бути:

• надіслана за місцем проживання учня, зазначеним в його особовій справі;

• внесена до профілю дитини відповідальним працівником закладу освіти згідно з Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів.

Такі учні можуть бути поновлені у відповідному закладі загальної середньої освіти відповідно до наказу керівника на підставі письмової заяви, яку особисто подає один із його законних представників або учень  (у разі досягнення ним повноліття).

Учні одинадцятих (дванадцятих) класів, які не мають результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та (або) ДПА, можуть пройти ці процедури за екстернатною формою здобуття освіти.

Підстави для залишення учнів 1 та 2 класу для повторного навчання

Учні 1-го або 2-го класу можуть бути залишені для повторного здобуття освіти у тому самому класі та не переведені на наступний рік навчання за таких умов:

• письмове звернення одного із законних представників;

• не більше одного разу упродовж здобуття учнем початкової освіти.

Особливості переведення учнів 3-8 класів, які мають початковий рівень результатів навчання

На підставі рішення педагогічної ради та одного із законних представників учнів 3–8 класів, які за результатами річного оцінювання мають 1, 2, 3 бали у вивченні одного з предметів (українська мова, математика, алгебра, геометрія та мови навчання для класів з навчанням мовами корінних народів чи національних меншин)  можуть бути:

• або переведені на наступний рік навчання за індивідуальним навчальним планом з предметів, за якими було виявлено початковий рівень результатів навчання. Цей план затверджує керівник закладу загальної середньої освіти;

• або залишені для повторного здобуття освіти у тому самому класі (не більше одного разу упродовж здобуття учнем початкової чи базової середньої освіти).

Переведення/випуск учнів 9-х класів

Учні дев’ятих класів, які завершили здобуття базової середньої освіти (незалежно від форми здобуття), отримують свідоцтво про базову середню освіту та можуть бути:

• переведені до 10 класу цього самого закладу освіти з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів;

• випущені із закладу загальної середньої освіти (за власною заявою (у разі досягнення повноліття) чи заявою одного із законних представників.

Учні, які за результатами річного оцінювання з усіх предметів, що вони вивчали на рівні базової середньої освіти, та ДПА (у разі її проведення), мають результати навчання високого (10, 11, 12 балів) рівня отримують свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою.

Випуск учнів 11-х (12-х) класів

Учні одинадцятих (дванадцятих) класів, які завершили здобуття повної загальної середньої освіти (незалежно від форми здобуття) та випускаються із закладу загальної середньої освіти, отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту. Учні, які за результатами річного оцінювання з усіх предметів, що вони вивчали на рівні профільної середньої освіти та ДПА (у разі її проведення), мають результати навчання високого (10, 11, 12 балів) рівня, отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту з відзнакою

Оскарження рішень педагогічної ради закладу щодо переведення на наступний рік навчання, вибуття або випуску із ЗЗСО та коригування результатів річного оцінювання

Для оскарження відповідних рішень педагогічної ради один із законних представників або учень (у разі досягнення повноліття) може подати звернення до закладу загальної середньої освіти. Для його розгляду керівник створює комісію та затверджує її порядок діяльності, чисельність і персональний склад. За наслідками розгляду звернень комісія може прийняти рішення про надання рекомендацій щодо:

• скасування, зміни, прийняття нового або залишення рішення педагогічної ради, що оскаржується, без змін;

• проведення коригування результатів річного оцінювання учня шляхом повторного семестрового оцінювання (одного або двох семестрів) за графіком, затвердженим керівником ЗЗСО. Письмові завдання мають охоплювати зміст усіх тем, вивчених протягом відповідного періоду. 

Результати розгляду звернення та рекомендації оформлюються протоколом засідання комісії, а результати коригування результатів річного оцінювання - відповідним наказом керівника закладу освіти.

Слід зазначити, що підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для вручення випускникам 9 та 11 (12) класів свідоцтв про здобуття освіти з відзнакою

Джерело:

Вподобайки:

0
0
1
1

Коментарі

Таня

Цікавить, якщо учня виключили зі школи у 3 класі, то чи можуть через 2 роки, після здачі підсумкової атестації за початкову школу у іншому навчальному закладі зарахувати до 5 класу? Сім'я тимчасово перебуває у Німеччині.

Лідія

Якщо учень 10 класу ( сімейної форми навчання) має декілька оцінок початкового рівня за рік, чи відбувається його переведення до 11 класу?

Нелля

ЦІкаво, для чого вводилася 12-и бальна система, якщо вчителю ну ніяк не можна ставити 1, 2 чи 3 бали ( ну нащо собі проблеми, у всіх буде мінімальне 4) Нагадало радянщину і 5- и бальну систему, де 1 і 2 було табу...

Додати коментар

Новини:

Поділитися: