Автор: Ludmila Garkava, вчитель у Богородчанському ліцеї #1 імені Олекси Гірника
ВІН СКАЗАВ «ПОЇХАЛИ!»
Опера на 2 дії за мотивами фентезі про рівневе оцінювання в класах НУШ
Лібретто
Дійові особи:
МОН – головний герой, Великий Реформатор – баритон;
Вчителі-подвижники НУШ – сопрано;
Вчителі – німа роль;
Вчителі-спритники – бас, баритон, альт і сопрано.
Діється в Україні підчас війни з росією.
Дія перша
Частина 1
Великий Реформатор МОН, не зважаючи на викликані війною труднощі, продовжує героїчно працювати. Вчителі-подвижники НУШ навіть у дистанційному форматі створюють осередки та здійснюють всі чотири концептуальні підходи до навчання: компетентнісний, інтегрований, тематичний та діяльнісний, не забуваючи по максимуму креативити. Інші вчителі, отримавши на руки п’яті класи, в кінці першого семестру дізнаються, що семестрових оцінок повинно бути чотири.
Німа сцена.
Частина 2
Дотримуючись принципів НУШ, Великий Реформатор пропонує вчителям професійну гру: потрібно уявити себе водієм. Спочатку буде страшно, зате потім, коли навички їзди будуть відпрацьовані до автоматизму – все буде легко, просто і радісно.
Арія МОН «Поїхали!»
Частина 3
Вчителі стикаються з проблемою відсутності індивідуального транспорту. Дехто намагається поставити на колеса стару тарадайку, але більшість сідають на вчительські стільці задом наперед і натхненно імітують їзду. (Оцінки виставлені.)
Дія друга
Півтора року по тому
Частина 1
МОН запідозрює, що вчителі неправильно їздять, бо не знають правил. Він зобов’язує вчителів-подвижників прописати чіткі правила їзди на різних видах транспорту (створити критерії оцінювання за групами результатів для усіх предметів). Отримавши правила, невдячні вчителі-предметники знову нарікають на відсутність транспорту (інструментів оцінювання). Великий Реформатор МОН і вчителі-подвижники рекомендують їм створювати засоби пересування самостійно.
Дует МОН і вчителів-подвижників.
Частина 2
Вчителі-предметники вперто продовжують імітувати їзду, аргументуючи це тим, що вони не інженери, щоб самостійно конструювати авто (створювати інструменти оцінювання).
На сцену виходять вчителі-спритники, які завжди тримають ніс за вітром, і пропонують купити у них новітні транспортні засоби, перероблені зі старих возів.
Хор вчителів-спритників.
Частина 3
Знаючи про невдоволення вчителів-предметників відсутністю транспорту і особистого часу, МОН приймає революційне рішення – зобов’язує вчителів-подвижників, а також інших своїх шанувальників, ще раз детально і на всіх рівнях роз’яснити недолугим вчителям правила руху, створивши для цього безліч нових курсів. У зв’язку зі складною ситуацією в країні транспортними засобами вчителі повинні все ж таки забезпечити себе самі. За допомогою можна звертатись до Штучного Інтелекту.
Арія Штучного Інтелекту
Завіса
Коментарі
Я думала, що така проблема лише в нашому ліцеї, але після запуску петиції, зрозуміла, наскільки болюче питання з тим оцінюванням в ЗЗСО. Як влучно і лаконічно написана опера - потішили. Дякую автору! Та як би там не було, але ми вчителі і маємо долати труднощі, бо практична частина і висновок залишається за нами, тому рухаємося вперед! Поїхали далі!
Хотілося б почути спів арій і хору
А вчителі самі мають голову? Як довго вчителі поводитимуться вівцями? Вчителі самі винні в цій ситуації. МОН звинувачувати безґлуздо через те, що справжні фахівці на місцях, в навчальних закладах, а монівці є лише менеджерами, які виконують накази західних кураторів.
Олександр, це ви самі придумали про західних кураторів, чи є інфа, варта довіри? Невже не можна пояснити наші проблеми лише нашою ж колективною внутрішньою дурістю і авторитаризмом, глибоко вкоріненим у освітню систему!
«Маємо долати»? Задля чого? Долати труднощі заради труднощів? В нас, учителів, просто фізично не вистачає сил для навчання та виховання дітей. Бо всі сили йдуть на це безглузде та нікому не потрібне «долання труднощів», яке нам щоразу «підкидує» МОН. Головне, що ці нововведення не тільки вчителям не потрібні, бо гальмують і відволікають від головного. Але й тим, задля кого це робиться (?🤔)— дітям та батькам. Ми, освітяни, ніколи не були проти прогресивних нововведень. Але ось це… Не те, ой, не те…
Браво!!!!!
А ще розробляти уроки для 8 класу НУШ! Вчителів взагалі зробили безправними рабами.
Додати коментар