Замбія – 5,5 до 1, Намібія – 4 до 1, Буркіна Фасо – 3 до 1, Кот-д'Івуар – 2,1 до 1, Гана – 1,8 до 1, Сенегал – 1,3 до 1, Гамбія – 1,2 до 1, Танзанія – 1 до 1, Нігерія – 1 до 1, Конго – 0,9 до 1.
Це пропорція між зарплатою вчителя школи та середньою зарплатою в країнах Африки. Тобто зарплата вчителя в Африці є вищою за середню. А у нас? У нас 0,6 до 1. Ми позаду країн Африки.
Замбія – 358, Намібія – 406, Буркіна Фасо – 403, Кот-д'Івуар – 373, Гана – 307, Сенегал – 412, Гамбія – 352, Танзанія – 358, Нігерія – 308, Конго – 310. Це так званий Harmonized test score індексу людського капіталу Світового Банку в країнах Африки.
Це освітній компонент індексу, що визначають, використовуючи гармонізовані тестові бали, тобто це про якість навчання у школі. Це середні національні бали за основними міжнародними та регіональними програмами тестування навчальних досягнень учнів, у т. ч. PISA, приведені до спільних одиниць виміру, де 300 – мінімальний, а 625 – максимальний рівень досягнень.
Африканський показник десь на рівні 350.
А у нас? Ми маємо 490. Тут ми попереду країн Африки. Це парадокс.
Як так сталося, що в Україні вчитель робить свою роботу значно краще за свого колегу в Африці, свідченням чого є значно вищій Harmonized test score, але отримує при цьому зарплату, яка значно поступається середній в країні, на відміну від країн Африки, де у багатьох випадках зарплата вчителя вища за середню у декілька разів?
За такого розвитку подій професію вчителя в Україні незабаром можна буде побачити у своєрідній «червоній книзі» зникаючих у країні професій.
Автор: Олександр Костюк, д.е.н., доктор управління бізнесом (DBA), професор, головний редактор міжнародного наукового журналу «Корпоративна власність та контроль».
Коментарі
Нащо ви це пишете? Нащо принижуєте нас? Нащо тицяєте носом, що нас опустили нижче плінтуса. Вам від цього радісно?
Для Любов: а хіба краще замовчувати проблему, а не піднімати її? Опустити голову, затягнути паска і думати, де заробити ще якусь копійчину, щоб прогодувати своїх дітей. Чи вам подобається, що ви навчалися 5 років, а зарплату отримуєте меншу, ніж працівники некваліфікованої праці? Це вже з барського плеча "дотягують" ставку вчителів 2 та 1 кваліфікаційних категорій до мінімальної зарплати. Мабуть, ви рабиня?
Додати коментар