Інститут миру і порозуміння в рамках проєкту «Мирна школа» запрошує освітян долучитись до курсу Альони Копіної «Особливості спілкування з родинами військовослужбовців».
Метою курсу є обговорення та спільний пошук відповідей на питання, які вважаються частиною «культури спілкування» з військовослужбовцями та їх близькими.
Учасники курсу розглянуть, які теми в спілкуванні потребують особливої обережності та делікатності під час розмови з родинами військовослужбовців, а також обговорять, яким чином надати їм підтримку під час цього складного періоду.
Тренером курсу є Альона Копіна, експертка, тренерка ІМІП, медіаторка та мати військовослужбовця.
Курс складається з трьох вебінарів за окремими темами.
Темою першого вебінару стане «Культура спілкування у суспільстві з травмою війни».
Мова піде про те, що ми розуміємо під визначенням «культура», як змінилися суспільні норми через повномасштабну війну і як це впливає на наше сприйняття родин військовослужбовців.
Темою другої зустрічі стануть «Особливості та ефективне спілкування з родинами військовослужбовців.
Учасники будуть досліджувати те, що лежить на поверхні, та те, що приховано в спілкуванні з родинами військовослужбовців, а також навчаться говорити про складні теми та використовувати інструменти ефективної комунікації.
Третій вебінар буде присвячений темі «Океан болю та можливості рятувального човника».
Мова під час зустрічі йтиме про те, як працівники освіти формують та транслюють культуру підтримки та від чого вона залежить.
Вебінари відбудуться 23, 24, 25 листопада з 18:00 до 20:30 на платформі Zoom.
Кількість місць у групі обмежена, зарахування учасників на курс відбуватиметься після розгляду цієї форми реєстрації.
Інститут миру і порозуміння – українська громадська організація, яка спеціалізується на досягненні позитивних і стійких змін щодо формування соціального капіталу та зміцнення «соціальної тканини» нашого суспільства за допомогою діалогових та відновних практик.
Проєкт «Мирна школа» отримав статус успішно завершеного експерименту всеукраїнського рівня відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України.
Проєкт підтримується урядом Німеччини через спільний внесок Програмного офісу forumZFD в Україні та Громадянської служби миру Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, та реалізується ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) у співпраці з Інститутом модернізації змісту освіти МОН та Українським НМЦ практичної психології і соціальної роботи.
Коментарі
Який прекрасний вебінар. Як дружина військового, який на нулі, і мама учня-підлітка, вважаю, що це дуже-дуже важлива тема. Дуже важко, коли дзвонить вчитель і розповідає, що син не вивчив. І таким тиснучим тоном, мовляв, робіть щось. А я дихати нормально не можу, тому що була в родичів, а там приліт. І відразу ж чоловік з нуля дзвонить, що потрапили під обстріл, і вони контужені, двох побратимів вбило одним потраплянням у бліндаж, один тільки одружився, а другий збирався. Уявіть мій стан тоді. І родичі не знають, що чоловік на нулі, бо старенькі, і він їм не каже, щоб не хвилювались. І я роблю вигляд перед ними після новин про загибель, що все добре, а очі мокрі, мовляв, щось в око потрапило. Добре, що пройшла курс кризової психологіїї, знаю навички саморегуляції. І тут ще дзвінок зі школи. І тебе ніхто не спитає, як чоловік. Це розумію. Але з цим треба щось робити. Бо дружини військових - теж травмовані, і їм потрібна психологічна підтримка. Звісно, що це не справа педагогів, їм вона теж потрібна. І разом з тим, має бути розуміння, з чим стикаються сім'ї військових.
Додати коментар