Перепрофілювання закладу освіти та призначення керівника початкової школи

Перепрофілювання закладу освіти та призначення керівника початкової школи
Дата: 23.04.2024

(1) Як правильно оформити пониження в ступені ЗЗСО ліцей в гімназію, гімназію в початкову школу, філію-гімназію в філію-початкову школу? Які (рішення, статути, попередження, тощо...) підготувати, покроково організувати документообіг? (2) Хто повинен очолювати початкову школу, якщо там менше 20 учнів (директор чи вчитель з покладанням обов'язків)?

Для перепрофілювання закладу освіти необхідно:

1. Визначити чіткі підстави для прийняття обгрунтованого рішення. Наприклад, це можуть бути рекомендації служби якості освіти, лист керівника закладу освіти засновнику або уповноваженому ним органу тощо.

2. Підготувати та опублікувати проєкт рішення про перепрофілювання та зміну назви. При цьому, у преамбулі варто зазначити відповідні обгрунтування та нормативно-правові акти. Наприклад: ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, п.2 (АБО п.3) ст. 66 Закону України «Про освіту», ст. 32, 35, 37, 56 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ін.

📎 Звертаємо увагу, що перепрофілювання не є реорганізацією закладу освіти, тому в даному випадку не користуємося для обґрунтування своїх дій Цивільним кодексом України та не створюємо комісію з припинення. Проте працівників слід попередити про зміну істотних умов праці.

📎 Додатком до рішення затверджується нова редакція статуту.

3. Бажано провести громадські обговорення зазначеного проєкту рішення. Так, відповідно до п.12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03 листопада 2010 року в обов’язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів, які стосуються конституційних прав, свобод та обов’язків громадян, до яких належить і освіта.

📎 Результати обговорень протоколюються, опубліковуються та можуть бути враховані під час прийняття проєкту рішення.

4. Засновник на сесії відповідної ради приймає рішення щодо зміни типу та зміну назви закладу освіти

Зверніть увагу, що прийняття рішення у сільській місцевості допускається після громадського обговорення проекту рішення, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до його прийняття (абз. 2 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). Нагадуємо, що відповідно до останніх законодавчих змін, селища також віднесені до сільської місцевості.

Щодо керівництва початкової школи, то якщо заклад є юридичною особою, його очолює керівник – особа яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до цього Закону (ст. 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Зауважимо, що під час дії воєнного стану, згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» керівник може призначатися сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом.

Якщо мова йде про початкову школу – філію закладу освіти, то її очолює завідувач. Якщо відповідно до Типових штатних нормативів посада завідувача філії відсутня, керівник закладу освіти (опорного закладу освіти) виконання обов’язків завідувача філії покладає на одного з учителів. Завідувач філії, його заступники, педагогічні та інші працівники філії є працівниками закладу освіти (опорного закладу освіти) (п.п. 2, 3 Р.ІІІ типового положення про філію закладу освіти, затвердженого наказом МОН від 06.12.2017 № 1568).

🔶 Отже, перепрофілювання закладу освіти та призначення керівника початкової школи здійснюється у порядку та спосіб, визначений чинним законодавством України. Разом з тим зі специфікою питання, для надання відповіді по суті, рекомендуємо звернутись до вашого регіонального офісу ULEAD з Європою щодо організації індивідуальної консультації.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: