Перших учнів Нової української школи вчили без держстандарту та без затверджених освітніх програм

Перших учнів Нової української школи вчили без держстандарту та без затверджених освітніх програм
НУШ 1-4 класи Дата: 12.12.2021

Реформа Нової української школи (НУШ) в Україні, яка стартувала у 2017 році, реалізовувалася одночасно у 147 школах, але жодного держстандарту її проведення не було. Про це під час колегії МОН у своєму виступі заявила заступник міністра освіти Віра Рогова.

Вона нагадала, що спочатку пілотних шкіл НУШ було 100, згодом стало 147. І першими до реалізації реформи були залучені 261 вчитель.

За словами Рогової, на момент старту навчання дітей у початковій школі за НУШ не існувало жодного державного стандарту. Сайт проекту також не містив інформації ані про стандарт, ані про освітні програми.

"Нагадаю, що на сайті проекту не було ані затвердженого державного стандарту початкової  освіти, ані освітніх програм. Навчальні матеріали для апробації пілотні заклади отримували щомісячно", – розповіла вона.

Державний стандарт НУШ з'явився тільки у лютому 2018 році. Тобто близько року дітей вчили без необхідних осново встановлюючих документів МОН. Оновлення  редакції держстандарту згодом відбулося у липні 2019 року, та у вересні 2020 року.

Нагадаємо, НУШ стартувала у 2017 році, на виконання відповідної постанови КМУ.

Поточного року, соціологічне досліджене показало, що 56% українців й досі не ознайомлені із суттю нововведень Нової української школи. При цьому, 67% громадян підтримують ідеї необхідності реформування національної освіти.

Поточного року НУШ вперше почали пілотувати у 5-х класах.

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар