Пропонуємо зануритися самим та запропонувати учнівству особливий вид творчопису — народний!
Хто така верства келебердянська, які продовження у відомих фразеологізмів та як творити свої? – Про це пише у книзі «Не музи, а м’язи» Mariya Tytarenko, українська письменниця, медіадослідниця і тренерка нашого «Національного проєкту: пишемо есе».
Пропонуємо вам 5 коротких вправ для “лікування” і “профілактики” афористичної “амнезії”, які допоможуть урізноманітнити урок, ближче познайомити учнів із темою крилатих висловів або стануть розминкою на початку уроку.
«Фразеологізми — це клондайк ідей, όбразів, народного поетизму (місцями навіть мудрості), гумору, кмітливості і взагалі креативу. Сучасною мовою, це вам і ресурс, і струя, і потік. А для тих, хто працює зі словом, це просто-таки хліб насущний (або насущний лосось, якщо ви десь ближче до північних широт). Фразеологізми не лише лікують афористичну амнезію й покращують мовний кровообіг, але також збагачують фантазію, живлять гумор і гарантують наявність олії у вашій макітрі», – переконана Марія Титаренко.
📖 Гортайте картки та зберігайте в скарбничку п’ять вправ із фразеологізмами, які можна запропонувати учням та ученицям 👇. Ви також можете самостійно шукати цікаві фразеологізми й доповнювати вправи для уроку чи розминки.
Коментарі
Додати коментар