Автор: Nataliia Cheremisova
Підготовка до національного мультипреметного тесту - важливе завдання, яке вимагає системного підходу. Пропоную ознайомитися з методами та стратегіями, які можна використовувати під час уроків для підготовки здобувачів освіти до НМТ.
👉Ознайомлення з форматом завдань НМТ
Перш за все необхідно ознайомити учнів зі структурою тесту та програмою, на підставі якої він укладається. Можна роздрукувати кожному здобувачеві освіти програму та поступово виділяти кольором пройдені теми. Це дасть можливість правильно розподілити час на підготовку та регулювати темп тем, які повторюються.
Щоб учні краще зрозуміли структуру тесту, важливо ознайомити їх з тестами минулих років.
👉Регулярні тренування
Готуватися до тесту варто починати вже з 5 класу. Якщо під час вивчення кожної теми пропонувати учням завдання у формі НМТ/ЗНО, то у випускному класі вони будуть звичними та зрозумілими для здобувачів освіти.
В 11 класі можна ввести етап уроку “Підготовка до НМТ” (назву можна модифікувати), під час якого систематично повторювати теми та виконувати тестові вправи.
👉Імітація тестових умов та навички управління часом.
Під час уроку влаштовуйте невеликі тести на час, щоб учні звикли працювати швидко та зосереджено.
В рамках позакласної роботи рекомендую впродовж навчального року проводити пробні тести у форматі НМТ. Це дозволить учням відчути атмосферу тестування та розвинути навички управління часом.
👉Формування навичок самоконтролю
Якщо є така можливість, то варто налагодити співпрацю зі шкільним психологом, який би дав учням поради щодо самоконтролю під час стресових ситуацій та запропонував вправи, які можна виконати перед початком тестування.
Не зайвим буде заохочення учнів до проходження онлайн-тестів вдома. В цьому допоможуть спеціалізовані платформи, а також організація челенджів чи системи бонусів.
(З переліком корисних каналів та платформ для підготовки до НМТ можна ознайомитися в цьому дописі).
👉Підтримка та мотивація.
Важливо створити на уроці доброзичливу атмосферу, щоб учні не боялися помилок та відчували підтримку та впевненість.
Варто використовувати різні методи та прийоми навчання для залученості учнів, наприклад, гейміфікацію, інтерактивні вправи, проєктну діяльність.
Без сумніву, всі припускаються помилок, але якщо постійно акцентувати на них увагу, то дитина може втратити віру в себе. Треба працювати над слабкими сторонами учня, але при цьому звертати увагу на його сильні сторони. Це надасть здобувачеві освіти впевненості в собі і зменшить вплив стресу на результати тестування.
Головне — це регулярність і системність у підготовці. Якщо здобувачі освіти звикнуть до формату тесту та зможуть розвинути необхідні навички, то результат буде позитивним!
Коментарі
Додати коментар