Дивіться інфографіку, як трансформуються школи-дитсадки, вечірні школи, НВК, середні та спеціалізовані школи з поглибленим вивченням предметів.
Інфографіку опублікувала на своїй fb-сторінці очільниця освітнього департаменту столиці Олена Фіданян.
“У новому освітньому законодавстві з’явилися нові типи закладів. Що це за ТИПИ? Простою мовою – “назви”. Низка звичних нам назв зникла із законодавчого освітнього словника. Немає в нас тепер такого теплого й зрозумілого багатьом поколінням слова “школа” (це коли ти привів дитину в перший клас і забрав в 11-му). Його можна використати лише в словосполученні зі словом “початкова”. Також маємо ліцеї та гімназії“, - зазначила Фіданян.
Вона пояснила, що більше не буде:
• Шкіл-дитсадків. Вони мають стати або садками, або початковими школами;
• Вечірніх (змінних) шкіл. Їх або реорганізують в іншу установу, або до когось приєднають;
• Навчально-виховних комплексів. Усі заклади, які раніше об’єдналися в такі установи, розійдуться, по-іншому згрупувавшись;
• Середніх та спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням предметів І-ІІІ ступенів. Вони або розлетяться на три частини (початкова школа, гімназія, ліцей) з трьома окремими керівниками, або можуть поділитися по-іншому. Зберегтися в складі з І до ІІІ ступенів вони можуть лише в статусі ліцею й за певних умов.
Буде - три основні типи закладів: початкова школа, гімназія, ліцей. Кожна з установ має свій рівень: початкова - перший (1-4 класи), гімназія - другий (5-9 класи), ліцей - третій (10-12 класи). Кожен з рівнів ще поділено на два цикли: адаптаційний та основний. Це важливий поділ. Саме з його урахуванням мають будувати навчальні програми, щоб підтримати учня, допомогти йому міцно стати на ноги, розкрити здібності, таланти.
Та з типами закладів не усе просто. Так, гімназія може мати у своєму складі початкову школу, а ліцей може дорівнювати початкова школа + гімназія + ліцей. Отже, бути закладом І-ІІІ рівнів, або з 1 по 12 клас.
Коментарі
Додати коментар