Це питання порушувалося під час спеціальної наради під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Його розгляд ініціювали представники Української школи в Женеві.
Якщо вчитель оформлений в українській школі, але перебуває за кордоном і викладає дистанційно або знаходиться на простої, то відповідний період йому зараховується до стажу.
Якщо ж вчитель не працевлаштований у школі в Україні, але викладає за кордоном, то стаж зараховується у разі, коли це передбачено відповідними міжнародними угодами, які регулюють пенсійні питання.
Наразі відповідного міжнародного договору між Україною та Швейцарією немає. Тому учасники наради обговорювали необхідність розроблення механізму, який дозволив би зараховувати стаж всім українським вчителям, які зараз перебувають за кордоном.
«Державі необхідна чітка позиція щодо своїх громадян за кордоном, зокрема вчителів. Ми маємо подбати про їхні соціальні права», – наголосила Віцепрем’єрка.
Так, відповідним відомствам було доручено підготувати пропозиції для вирішення зазначеного питання.
Коментарі
Було б добре подумати про права вчителів, які залишилися в Україні і тримають освітній фронт. Школи працюють очно, а вчителі за кордоном у відпустці за власний рахунок більше року. Більше року інші вчителі ходять на заміни, оплати за які смішно озвучувати. Звичайно, можна вічно сидіти за кордоном, зберігати за собою роботе місце і накопичувати педагогічний стаж. А вчителі в Україні хай з останніх сил ідуть на заміну з мізерною оплатою.
Додати коментар