Потребую допомоги щодо нормативно-правових актів установ вищого рівня, які надають право встановлювати премію обслуговуючим працівникам закладів освіти. Колдоговір або Положення про власне встановлення премій, доплат як локальні документи беруться до уваги. Проте, які документи вищого рівня дозволяють встановлювати премію непедагогічним працівникам?
📝 Окрім локальних нормативних документів щодо оплати праці непедагогічних працівників варто брати до уваги наступні документи:
1. Кодекс законів про працю України. Так, виплата премій у закладі освіти регулюється колективним договором (відповідно до статей 13 та 98 КЗпП) і частиною колективного договору має бути Положення про преміювання, у якому зазначаються критерії преміювання, порядок визначення розмірів премій, нарахування та виплата премій.
2. Предметно порядок фінансових відносин в сфері освіти встановлює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, дія якої також розповсюджується в тому числі і на службовців, інженерно-технічних працівників, робітників установ та закладів освіти (п. 1 Інструкції). Зокрема, розділ Д передбачає додаткову оплату праці за суміщення професій і посад, не пов'язаних з педагогічною роботою, надбавки за високі творчі та виробничі досягнення в роботі, преміювання, інші види додаткової оплати
3. Преміювання здійснюють у межах фонду заробітної плати на поточний бюджетний рік за рахунок загального та спеціального фондів бюджету закладу з дотриманням умов, визначених у пункті 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року N 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ». Зазначена норма визначає, що преміювання працівників здійснюється з урахуванням їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах коштів на оплату праці відповідно до затвердженого за погодженням з профспілковим комітетом положення про порядок і розміри преміювання.
4. 26 травня 2021 року підписано Галузеву угоду між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки.
📝Також нагадуємо, що при нарахуванні премії необхідно враховувати наявність двох варіантів ведення бухгалтерського обліку: самостійно закладом або централізованою бухгалтерією. У зв’язку з цим виникає дві процедури виплати премій працівникам.
📝 Якщо заклад освіти веде бухгалтерський облік самостійно, тобто має власну бухгалтерію та самостійно розпоряджається коштами, то керівник закладу освіти:
· уточнює в бухгалтерії закладу освіти фактичний обсяг коштів, які можна направити на виплату премій непедагогічним працівникам;
· разом з профспілковим комітетом визначає умови та розмір преміювання, а також може створити комісію у закладі освіти; подання на преміювання може робити заступник директора;
· видає наказ про преміювання;
· знайомить працівників закладу освіти з наказом про преміювання під підпис.
📝 Якщо заклад освіти обслуговує централізована бухгалтерія, то для виплати премій керівник закладу має здійснити наступні дії:
· звернутися до централізованої бухгалтерії з письмовим запитом щодо наявності коштів та розміру, які можна направити на виплату премій непедагогічним працівникам;
· отримати відповідь на запит від централізованої бухгалтерії про наявність коштів на премію та розмір суми, яку можна направити на виплату премій непедагогічним працівникам у відповідному закладі освіти;
· разом з профспілковим комітетом визначити умови та розмір преміювання;
· видати наказ про преміювання і передає його централізованій бухгалтерії;
· ознайомити працівників закладу освіти з наказом про преміювання під підпис.
🔶 Отже, встановлювати премію непедагогічним працівникам дозволяє КЗпП, накази МОН № 102 та № 557, Галузева угода між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки та локальні нормативні документи щодо оплати праці. При цьому керівник закладу освіти має направити запит до бухгалтерії щодо наявності коштів та розміру, які можна направити на виплату премій непедагогічним працівникам; разом з профспілковим комітетом визначити умови та розмір преміювання, а також може створити комісію у закладі освіти; видати наказ про преміювання та ознайомити працівників закладу освіти з наказом про преміювання під підпис.
Коментарі
Я медсестра у школі оклад 4195 гр.Дали премію 6000 гр.Питання з якого розрахунку нараховується премія.Повина нараховувалось до мінімальної зарплати а потім додавати премію?
Нам нарахували премію 4800,а вили 1000.Різницю додали до окладу 3,500.і получилась та сама зарплата. Цирк на дроті
Не ліпша ситуація і з техперсоналом у школі: Преміювали за рік, але утримали надбавку до мінімальної заробітної плати (майже 3 тис.грн). Виходить, що людина працювала цілий місяць за ПОЛОВИНУ мінімальної з/п.... немає слів! 16.03.2024р.
Додати коментар