Президентських стипендій для переможців міжнародних олімпіад не буде

Президентських стипендій для переможців міжнародних олімпіад не буде
Дата: 26.07.2021

Кабінет міністрів України цього року не буде виплачувати президентські премії переможцям міжнародних олімпіад.

Про це значиться в постанові Кабінету міністрів, пише редакторка відділу освіти та науки DT.UA Оксана Онищенко у своїй колонці.

Зазвичай процедура участі українських школярів у міжнародних олімпіадах починалася з визначення переможців всеукраїнських олімпіад. Проте торік усеукраїнські олімпіади не проводили через карантинні заходи.

За правилами міжнародних олімпіад, щоби наші діти могли брати в них участь, обов’язково має відбутися їхній Всеукраїнський етап і потім відбірковий тур. Але рік тому Міносвіти вирішило не проводити Всеукраїнських олімпіад під час карантину. З одного боку – це турбота про здоров’я дітей, а з другого, наприклад, можна було провести Всеукраїнський тур заочно, під прицілом відеокамер і в присутності спостерігачів.

А якщо немає відбіркових Всеукраїнських олімпіад, команда не може брати участь у міжнародній. Такі правила. Розуміючи, що рішення Міністерства загрожує недопущенням до міжнародних змагань, керівники команд і вчителі узялися розв’язувати проблему самостійно. Благо, зареєструватися на міжнародну олімпіаду можна й без МОН“, – пише Онищенко.

Українські школярі таки змогли взяти участь в олімпіадах і привезти нагороди. Кошти на участь знайшли в меценатів. Водночас уряд видав порядок призначення та виплати премій Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів, там написано таке:

У разі коли IV етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів не проводився у зв’язку із … проведенням протиепідемічних заходів, … питання про призначення і виплату премій для переможців всеукраїнських і міжнародних олімпіад не розглядається“.

НУШ Джерело:
Слідкуйте за новинами:
Поділитися:

Коментарі

Додати коментар