Про обов'язковий медогляд школярів 2020

Про обов'язковий медогляд школярів 2020
Дата: 18.07.2020

Щороку всі школярі мають проходити медичний огляд (згідно з сумісним наказом МОЗ та МОН України від 16.08.2010 р.). Це стосується як першокласників, які вперше йдуть до школи, так і інших школярів. Без довідки форми 086/о дитину не зарахують до школи.

МОЗ України надало роз’яснення щодо проходження медогляду під час дії карантину з метою запобігання поширенню COVID-19. Не зважаючи на дію карантинних обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров'я без нагальної потреби, станом на сьогодні вимогу про обов’язковий медогляд школярів не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили.

Передбачається, що до 1 вересня 2020 р. всі учні загальноосвітніх шкіл (а це близько 4 млн. осіб) у супроводі батьків (плюс ще 4 млн. осіб як мінімум) мають відвідати медичні заклади, пройти профілактичне обстеження і вузьких спеціалістів.

Оператор «гарячої лінії» МОЗ України відповів на питання про доцільність відвідування медичних закладів під час карантину: «Раджу вам трохи почекати з медоглядом». На питання, скільки чекати: до кінця липня.

Залишається лише здогадуватися, що зміниться у серпні. Чи МОЗ все-таки відмінить (спростить) обов’язкові медогляди, чи всі, хто чекав до серпня і не дочекався змін, масово підуть в заклади охорони здоров’я оформлювати потрібну довідку форми 086/о?

Умови проходження медогляду школярами в 2020 році:

• Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.

• Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги. У разі тимчасової відсутності сімейного лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу.

• Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

• Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 д 16.09.2011, № 551від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086/о.

• Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.

Слідкуйте за новинами також у:
Поділитися:

Коментарі

Лікар не може не видати довідку ф- 86, так як тим самим порушить закон Конституції про здобуття освіти- для тих дітей ,в яких немає щеплень.

Може! І не видає!

Додати коментар