Приблизні норми навичок читання (від 3 до 9 років)

Приблизні норми навичок читання (від 3 до 9 років)
Дата: 18.05.2024

3-4 роки. Дитина відокремлює речення і слова одне від одного; грається зі звуками і римами; впізнає деякі букви  - найчастіше це літери її імені.

4-5 років. Ділить вимовлені слова на склади; бачить, що кожна буква має свій звук.

5-5,5 років. Розуміє, чи римуються слова; знаходить рими до простих слів; впізнає і називає більшу кількість букв.

5,5-6 років. Може назвати перший звук слова і підібрати інші слова, що починаються з того самого звуку; називає літери алфавіту; впізнає написані прості слова; може написати своє ім'я та імена членів сім'ї.

6-7 років. Може з'єднати три фонеми в слово (наприклад, якщо сказати йому роздільно «д, і, м» вимовить слово дім); читає вголос матеріал для першого класу, досить добре поєднує у свідомості букви зі звуками, щоб прочитувати незнайомі слова.

7-8 років. Починає розуміти, як розбивати написані багатоскладові слова на склади; правильно читає багатоскладові слова; читає та розуміє тексти для другого класу - читання плавне, в природному темпі, слова звучать як єдине ціле; читає за власним бажанням.

8-9 років. Розуміє значення префіксів, суфіксів, коренів і використовує ці знання, щоб розшифрувати незнайомі слова; читає тексти; може назвати основні думки прочитаного; правильно пише вивчені раніше слова.

Старше 9 років. Читає, щоб отримувати інформацію та вчитися; читає для власного задоволення.

Автор: Олена Самохвалова

 

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: